Konkurs Fashion Future. Wygraj studia w VIAMODA!

Konkurs Fashion Future. Wygraj studia w VIAMODA!

Studia Warszawa - VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie

14.12.2022

Konkurs Fashion Future. Wygraj studia w VIAMODA!

VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie otwiera nabór projektów do czwartej edycji konkursu przeznaczonego dla przyszłych projektantów oraz specjalistów komunikacji wizualnej i stylizacji. Nagrodą główną jest stypendium przeznaczone na cykl kształcenia w wybranej specjalności na studiach licencjackich.

Fashion Future to konkurs skierowany do uczniów klas maturalnych, którzy pragną rozwijać umiejętności i profesjonalnie kształcić się w obszarze mody. To konkurs przeznaczony dla młodych talentów polskiego rynku mody, w którym główną nagrodą jest stypendium edukacyjne na łączną kwotę 50 tysięcy złotych oraz wyróżnienia w postaci uczestnictwa w warsztatach doszkalających i nagrody od partnera konkursu - marki 4F.

 

Przebieg konkursu

Najnowsza edycja konkursu realizowana jest w dwóch obszarach: projektowanie ubioru oraz komunikacja wizualna i stylizacja, a zatem dedykowana jest przyszłym projektantom, stylistom, fotografom i specjalistom zarządzania marką. Tematem przewodnim jest „athleisure”, czyli styl charakteryzujący się łączeniem ubrań sportowych z codziennymi, casualowymi, a nawet eleganckimi elementami garderoby.

Konkurs składa się z trzech etapów, a zadaniem uczestników w pierwszym etapie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz nadesłanie prac w wybranej kategorii:

- Projektowanie ubioru: 3 projekty ubiorów całych sylwetek damskich lub męskich, przedstawione w formie kolorowych rysunków wykonanych dowolną techniką graficzną, wraz z opisem założeń projektowych;

- Komunikacja wizualna i stylizacja: spójna mini-kolekcja, opracowana z otrzymanych produktów marki 4F, odnosząca się do motywu przewodniego. Kolekcja powinna obejmować 5 stylizacji całych sylwetek damskich, przedstawionych w formie zestawów wykonanych na podstawie wybranych przez uczestnika zdjęć produktów marki 4F.

Jury konkursu, złożone z wykładowców uczelni oraz przedstawicieli partnera, wyłoni piętnastu półfinalistów w każdej kategorii. Następnie, zostaną oni zaproszeni do udziału w seminarium pomocnym w przygotowaniu finałowego projektu konkursowego. Zrealizowane projekty zostaną przedstawione w kampusie uczelni podczas finałowej prezentacji przed Jury konkursu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 26 stycznia 2023 roku.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej uczelni: https://www.viamoda.edu.pl/konkurs-viamoda-fashion-future/

Komentarze (0)