Dzień Wagarowicza w łódzkim ASP

Dzień Wagarowicza w łódzkim ASP

Studia Łódź - Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

07.04.2023

Dzień Wagarowicza w łódzkim ASP

Artystyczne studia w Łodzi co roku przyciągają tysiące chętnych z całego kraju! W tym roku nie mogło być inaczej. W  Dniu Otwartym organizowanym w ramach ułatwienia kandydatom procesu rekrutacji na studia na Akademii Sztuk Pięknym im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, udział wzięło ponad 2500 osób z całej Polski. 
W dzień wagarowicza, czyli 21 marca, mury ASP zapełniły się tłumami uczniów szkół średnich. W programie wydarzenia znalazły się spotkania z pedagogami wszystkich kierunków studiów. Kandydaci mogli dowiedzieć się od nich, co powinno znaleźć się w ich teczce i jakie są kryteria oceny prac. Władze uczelni zachęcały również do uczesnictwa w indywidualnych korektach, które są najbardziej pomocne w procesie rekrutacji na studia w Łodzi. Stanowią bowiem wnikliwą i szczegółową, a przede wszystkim fachową, analizę poszczególnych dzieł. 
W czasie dni otwartych uczestnicy mogli podziwiać wystawy, dużą popularnością cieszyła się ta prezentująca najlepsze prace studenckie: "Wystawa Konkursu im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne". 
Podczas wydarzenia kandydaci mogli porozmawiać również z obecnymi studentami, dopytać się o szczegóły studenckiego życia oraz oswoić się z procesem rekrutacyjnym. Dodatkowo do odwiedzenia udostępnione zostały: aula, kino 3D oraz biblioteka. Niemal każdy kierunek przygotował serię atrakcji dla odwiedzających, takich jak: wykłady, prezentacje prac oraz zajęcia ze studentami, nie sposób było o nudę! Wydarzenie trwało trzy dni, 21-22.03 odbyło się w formie stacjonarnej, natomiast 23.03 online. 

Komentarze (0)