Studia Łódź - Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

24.04.2023

Nowy tydzień zacznij śpiewająco!

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi zaprasza na nadchodzące wydarzenia 81. Festiwalu Musica Moderna. Cykl wydarzeń rozpoczął się 22 kwietnia i potrwa do 11 maja. Wstęp na koncerty i wykłady jest bezpłatny. Impreza odbywa się w Regionalnym Ośrodku Kultury, Edukacji i Dokumentacji Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja 4.
Jeśli jesteś kandydatem rekrutacji na studia na Akademii Muzycznej w Łodzi przyjdź na festiwal, posłuchaj i zobacz, jak wygląda zastosowanie wiedzy teoretycznej w praktyce! 
Celem festiwalu jest prezentacja twórczości młodych kompozytorów i kompozytorek. Charakteryzuje ją upodobanie do wykorzystywania elektroniki oraz mieszanie jej z muzyką klasyczną. Dodatkowo nowe pokolenie uwielbia łączyć doznania słuchowe z wizualnymi, osiąga to za pośrednictwem warstwy wideo, które wyświetlane jest podczas występów oraz koncertów. Wszystkiemu przyświęca chęć refleksji nad współczesnym światem. 
Prezentujemy harmonogram 81. Festiwalu Musica Moderna na najbliższy tydzień: 
  • Wieczór Muzyczny – E&E, 24 kwietnia, poniedziałek, godz. 18.15, koncert kameralny
  • Koncert Młodych, 25 kwietnia, wtorek, godz. 18.00, koncert kameralny / elektroniczny
  • Koncert Dyplomowy Marii Łojko, 26 kwietnia, środa, godz. 18.00, koncert kameralny / audiowizualny
  • Instalacje, 26 kwietnia 2023, środa
  • Sławomir Kaczorowski – moja droga twórcza, 27 kwietnia, czwartek, godz. 11.00, wykład ilustrowany
  • Koncert Dyplomowy Krzysztofa Sadeckiego, 27 kwietnia, środa, godz. 18.00, koncert kameralny / audiowizualny
  • (Wyjazdowy) Płytowy Trybunał Dwójki Z Jackiem Hawrylukiem, 28 kwietnia, piątek, godz. 12.00
Studia w Łodzi to nauka w mieście, w którym króluje szerokopojęta sztuka. To właśnie stąd wywodzą się tacy muzycy jak: Artur Rubinstein, Piotr Rogucki, O.S.T.R. Studia na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi to prestiż i gwarancja wysokiej jakości kształcenia. Nie zastanawiaj się dłużej zapoznaj się z ofertą edukacyjną uczelni i przystąp do nadchodzącej rekrutacji na studia na AMuz w Łodzi

Komentarze (0)