Kandydaci na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie na ASP w Łodzi niedługo poznają wyniki rekrutacji

Kandydaci na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie na ASP w Łodzi niedługo poznają wyniki rekrutacji

Studia Łódź - Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

04.07.2023

Kandydaci na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie na ASP w Łodzi niedługo poznają wyniki rekrutacji

Rekrutacja 2023/2024 na stacjonarne studia I stopnia, oraz jednolite magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi powoli dobiega końca. I etap rekrutacji odbywał się online w terminie 8-28 maja 2023 r. Kandydaci mieli do wyboru 13 kierunków studiów. Egzaminy wstępne przeprowadzone zostały w czerwcu. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone jeszcze w tym tygodniu.

 

Biżuteria, nowe media, a może tkanina i stylizacja wnętrz?

Kandydaci tegorocznej rekrutacji na studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi mieli do wyboru 13 kierunków studiów I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich. Program kształcenia realizowany jest stacjonarnie. W ofercie edukacyjnej ASP znalazły się kierunki takie jak:

 • Animacja – I i II stopnia,
 • Architektura wnętrz – I i II stopnia,
 • Biżuteria – I i II stopnia,
 • Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych – I i II stopnia,
 • Fotografia i multimedia – I i II stopnia,
 • Grafika – jednolite magisterskie,
 • Malarstwo – jednolite magisterskie,
 • Nowe media – I stopnia,
 • Projektowanie graficzne – I i II stopnia,
 • Projektowanie ubioru – I i II stopnia,
 • Rzeźba – II stopnia, jednolite
 • Tkanina i stylizacja wnętrz – I i II stopnia,
 • Wzornictwo – I i II stopnia.

W zeszłorocznej rekrutacji 2023/2024 najpopularniejszymi kierunkami według ogólnej liczby zgłoszeń okazały się: projektowanie graficzne (200), animacja (150), architektura wnętrz (106), projektowanie ubioru (94), grafika (85), fotografia i multimedia (71), wzornictwo (59) i malarstwo (48). Z kolei biorąc pod uwagę ilość kandydatów na 1 miejsce, najbardziej obleganymi kierunkami były: animacja (15), projektowanie graficzne (8,7), grafika (6,54), fotografia i multimedia (5,92), architektura wnętrz (4,61), projektowanie ubioru (3,92) i biżuteria (3,8).

 

Harmonogram rekrutacji 2023/2024 na ASP w Łodzi

Rekrutacja na studia artystyczne jest wieloetapowa, głównym czynnikiem decydującym o przyjęciu są wyniki z egzaminu praktycznego oraz portfolio kandydata. I etap rekrutacji 2023/2024 na Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi rozegrał się w maju. Kandydaci mieli czas do 28 maja na elektroniczną rejestrację oraz dokonanie opłaty rekrutacyjnej.

Do egzaminu wstępnego w ASP w Łodzi co roku przystępują setki kandydatów, jednakże na studia dostają się tylko ci najbardziej uzdolnieni. Harmonogram tegorocznych egzaminów różnił się w zależności od wybranego kierunku.

Przykładowo dla kierunku I stopnia fotografia i multimedia postępowanie egzaminacyjne składało się z trzech etapów. W pierwszym kandydat musiał złożyć swoje prace egzaminacyjne w systemie elektronicznej rekrutacji w formie elektronicznej, te prace były następnie weryfikowane i oceniane. Następny etap odbył się stacjonarnie na uczelni, 29 czerwca 2023 r. kandydaci dokonywali autoprezentacji, a komisja rekrutacyjna przeprowadzała z nimi rozmowę. Z kolei dla kierunku malarstwo drugim etapem egzaminu było sprawdzian umiejętności z rysunku oraz malarstwa, kolejno w terminach 26 i 27 czerwca 2023 r.

W przypadku obydwóch kierunków wyniki rekrutacji zostaną podane 7 lipca 2023 r. Osoby zakwalifikowane będą zobowiązane do dostarczenia dokumentów w terminie 10-12 lipca 2023 r. Kandydaci zostaną powiadomieni przyjęciu na studia w 28 lipca 2023 r.

UWAGA! Należy pamiętać, że niektóre daty dla poszczególnych kierunków różnią się, aby być na bieżąco, należy śledzić stronę internetową uczelni. 

 

Internetowa Rekrutacja Kandydatów

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi jest jednym z siedmiu instytutów sztuk pięknych w Polsce. Struktura uczelni składa się z dwóch głównych wydziałów: Wydziału Sztuk Pięknych oraz Wydziału Sztuk Projektowych. Wydział Sztuk Pięknych obejmuje różne instytuty, takie jak Instytut Animacji i Gier, Instytut Edukacji Artystycznej, Instytut Nowych Mediów i Kompozycji. Natomiast na Wydziale Sztuk Projektowych znajdują się instytuty takie jak Instytut Projektowania Graficznego, Instytut Tkaniny, Druku i Stylizacji Wnętrz oraz Instytut Wzornictwa.

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi jest renomowaną instytucją edukacyjną, która przyczynia się do rozwoju i promocji sztuki w kraju. Uczelnia oferuje różnorodne programy studiów, umożliwiając studentom rozwój ich talentów artystycznych i kreatywności. Wieloletnie doświadczenie i wysoko wykwalifikowana kadra akademicka zapewniają wysoki poziom nauczania i przygotowanie absolwentów do kariery w dziedzinie sztuki.

Komentarze (0)