Fizjoterapia w WUMed: weź przyszłość w swoje ręce!

Fizjoterapia w WUMed: weź przyszłość w swoje ręce!

Studia Warszawa - Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

10.08.2023

Fizjoterapia w WUMed: weź przyszłość w swoje ręce! 

Fizjoterapia jest jednym z najważniejszych i najpopularniejszych kierunków z obszaru studiów medycznych. Każdego roku coraz więcej osób pragnie kształcić się w tej dziedzinie, należącej do najprężniej rozwijających się w przestrzeni opieki zdrowotnej. Jedną z renomowanych uczelni prowadzących ten kierunek jest Warszawska Uczelnia Medyczna. 
Stawiamy na najwyższą jakość kształcenia. Zasadniczą częścią edukacji w WUMed jest praktyka. Co roku unowocześniamy pracownie do praktycznej nauki zawodów medycznych i tych z zakresu nauk o zdrowiu, w tym pracownie do nauki fizjoterapii. To z pewnością profesja przyszłości. Dyplomowany fizjoterapeuta nie zostanie bez pracy. Żeby jak najlepiej przygotować naszych absolwentów do wykonywania zawodu, oddajemy do ich dyspozycji profesjonalnie wyposażone pracownie m.in.: kinezyterapii, fizykoterapii, terapii manualnej, masażu i ćwiczeń grupowych, pracownie anatomii, fizjologii,  fizjologii wysiłku i diagnostyki funkcjonalnej, pracownie podstaw ratownictwa medycznego. Studenci odbywają także praktyki i staże w renomowanych podmiotach leczniczych w Warszawie i na terenie woj. Mazowieckiego – mówi dr Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.
 

Fizjoterapia w WUMed. Jak wyglądają studia?

Fizjoterapia w Warszawskiej Uczelni Medycznej to jednolite studia magisterskie prowadzone zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. A co znajduje się w programie nauczania? Program podzielony jest na kilka bloków tematycznych, obejmujących między innymi: podstawowe nauki medyczne, nauki ogólne z językiem obcym, nauki w zakresie podstaw fizjoterapii, nauki w zakresie fizjoterapii klinicznej czy programowanie rehabilitacji. Ponadto, harmonogram przewiduje praktyki zawodowe, odbywane między innymi w: placówkach służby ochrony zdrowia czy pracowniach kinezyterapii i fizykoterapii. 
 

Gdzie pracują absolwenci Fizjoterapii?

Absolwenci Fizjoterapii w Warszawskiej Uczelni Medycznej to wykształceni specjaliści, przygotowani do wykonywania zawodu. Mogą pracować między innymi w: publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia, ośrodkach rehabilitacji, klubach sportowych, sanatoriach i uzdrowiskach, klubach fitness, salonach urody i gabinetach odnowy biologicznej, zakładach pracy chronionej czy warsztatach terapii zajęciowej. Ponadto, mogą prowadzić własne gabinety. Zapotrzebowanie na wykształconych fizjoterapeutów jest bardzo duże, bowiem ich umiejętności potrzebne są zarówno w ortopedii i traumatologii, neurologii, reumatologii, położnictwie, pulmonologii, onkologii jak i kardiologii, kardiochirurgii, stomatologii, geriatrii i medycynie paliatywnej. Szczególnymi grupami korzystającymi z pomocy fizjoterapeutów są sportowcy wyczynowi oraz seniorzy. 
Zawód fizjoterapeuty w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija, co wynika z ogromnych potrzeb społecznych w zakresie leczenia bólu mięśniowo- szkieletowego związanego z narządem ruchu. Spektrum naszego oddziaływania jest bardzo szerokie, od placówek ściśle medycznych takich jak szpitale, kliniki, przychodnie czy indywidualne praktyki fizjoterapeutyczne, gdzie spotykamy się z konkretnymi przypadkami klinicznymi, po miejsca związane z aktywnością fizyczną na różnych poziomach –zarówno zawodowe kluby sportowe, jak i sport amatorski, rekreacyjny, gdzie powrót do sprawności, jej utrzymanie czy profilaktyka są realizowane w gabinetach odnowy biologicznej czy siłowniach. Studia na kierunku fizjoterapia otwierają szereg możliwości i  pozwalają realizować się na wiele sposobów, a tylko od nas zależy w czym jako fizjoterapeuci będziemy się specjalizować. Na uwagę zasługuje również fakt, iż pracujemy bezpośrednio z drugim człowiekiem, co z jednej strony przenosi na nas ogromną odpowiedzialność za efekty leczenia, ale z drugiej daje ogromną satysfakcję, co jako fizjoterapeuta z 15-letnim stażem bardzo doceniam i traktuję jako wartość dodaną do naszej pracy zawodowej - mówi dr Marcin Rosiński, specjalista fizjoterapii z wieloletnim doświadczeniem, autor wielu publikacji  naukowych i instruktażowych, wykładowca akademickim w tym, w Warszawskiej Uczelni Medycznej.
Szczegółowy program kształcenia na kierunku Fizjoterapia oraz pełną ofertę dydaktyczną Warszawskiej Uczelni Medycznej można odnaleźć na stronie internetowej uczelni

Komentarze (0)