Wystartowała kolejna tura rekrutacji na Politechnice Śląskiej w Gliwicach

Wystartowała kolejna tura rekrutacji na Politechnice Śląskiej w Gliwicach

Studia Katowice i woj. śląskie - Politechnika Śląska w Gliwicach

18.08.2023

Wystartowała kolejna tura rekrutacji na Politechnice Śląskiej w Gliwicach

10 lipca 2023 r. zakończyła się pierwsza tura rekrutacji na stacjonarne studia pierwszego stopnia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Tegoroczna rekrutacja odnotowała znaczący wzrost liczby kandydatów w stosunku do ubiegłego roku — ponad 22%. Kandydaci najchętniej wybierali kierunki takie jak: informatyka, budownictwo oraz lingwistyka stosowana. PŚ ogłosiła kolejny nabór dodatkowy na kierunki studiów, na których limit miejsc nie został wyczerpany. 
 

Sukces pierwszej tury rekrutacji na PŚ

Politechnika Śląska na rok akademicki 2023/2024 przygotowała ofertę ponad 50, spełniających wymogi rynkowe, kierunków studiów. W pierwszym naborze uczelnia odnotowała rekordową liczbę kandydatów, która wyniosła ponad 10 tysięcy! Kandydaci decydują się na studia na Politechnice Śląskiej ze względu na prestiż szkoły oraz modernistyczne podejście do systemu kształcenia. Warto wspomnieć, że uczelnia oferuje bezpłatne wyrównawcze zajęcia z matematyki i fizyki, które umożliwiają wyrównanie poziomu wiedzy wśród studentów i ułatwiają proces adaptacyjny. 
Niezmiennie od kilku lat, informatyka znajduje się na czele zestawienia najbardziej obleganych kierunków rekrutacji. Ponadto, tegoroczni kandydaci na stacjonarne studia pierwszego stopnia najchętniej wybierali kierunki takie jak: budownictwo i lingwistyka stosowana. Oprócz tego spore zainteresowanie wśród absolwentów szkół średnich przykuły również: transport, automatyka i robotyka oraz architektura. 
 

Nabór uzupełniający

4 sierpnia rozpoczęła się już kolejna — czwarta tura rekrutacji na PŚ na studia pierwszego stopnia. Kandydaci mają czas do 31 sierpnia 2023 r. na dokonanie elektronicznej rejestracji oraz zgłoszenia na studia. Opłata rekrutacyjna powinna wpłynąć na rachunek bankowy uczelni do 1 września 2023 r. Politechnika Śląska w Gliwicach opublikuje wyniki kwalifikacji w dniu 4 września 2023 r. do godziny 12:00. Osoby zakwalifikowane do przyjęcia zobowiązane są do złożenia kompletu dokumentów na uczelni w dniach 4-6 września 2023 r. 
Ponadto, przypominamy, że nadal trwa pierwsza tura rekrutacji na studia drugiego stopnia. Postępowanie rekrutacyjne odbywa się według takiego samego harmonogramu jak dla trzeciej tury rekrutacji na studia pierwszego stopnia. 
Kolejne nabory uzupełniające na studia pierwszego stopnia przewidziane są kolejno w terminach — tura 5: 08-11.09.2023 r. oraz tura 6: 15-18.09.2023 r.

Komentarze (0)