WUMed. Zostań specjalistą w dziedzinie nauk o zdrowiu!

WUMed. Zostań specjalistą w dziedzinie nauk o zdrowiu!

Studia Warszawa - Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie

15.09.2023

WUMed. Zostań specjalistą w dziedzinie nauk o zdrowiu!

Bardzo długo funkcjonowało przekonanie, że kosmetolog zajmuje się poprawianiem urody, a dietetyk pomaga zgubić zbędne kilogramy. To oczywiście prawda, ale zapominano o najważniejszym aspekcie, czyli o zdrowiu. Każdy zabieg i każda terapia ma przede wszystkim wpłynąć na nasze zdrowie, a ładny wygląd czy zgrabna sylwetka mają być tego potwierdzeniem.

 

Konsultacja ze specjalistą to podstawa!

Żyjemy w czasach kultu wiecznej młodości i nieprzemijającego piękna. Każdego dnia jesteśmy otaczani reklamami kosmetyków, zabiegów i suplementów diety, które szybko i tanio poprawią nasze zdrowie, a wraz z nim nasze samopoczucie. Ale czy na pewno tak jest? Jak nie pogubić się w natłoku ofert i co rusz wprowadzanych na rynek nowych produktów i zabiegów? Musimy wziąć pod uwagę, że każdy z nas jest inny - ma swoją historię wskazań i ograniczeń do stosowania preparatów i zabiegów, a  reklama jest kierowana do wszystkich  – mówi mgr Katarzyna Nowakowska, kosmetolożka, wykładowczyni Warszawskiej Uczelni Medycznej. Jeśli już ulegniemy pokusie skonsultujmy się z profesjonalnym kosmetologiem, który poinformuje nas o przeciwwskazaniach do zabiegu kosmetologicznego. Nie jest ich wcale mało. Weźmy również pod uwagę, że nie na każdym typie cery można wykonać „promowany” w mediach zabieg a na wielozadaniowe kosmetyki możemy być po prostu uczuleni. – dodaje kosmetolożka.
Łukasz Pągowski, dietetyk i wykładowca WUMed, jest zdecydowany: Bezpieczna jest tylko prawidłowa redukcja masy ciała czyli od 2 do 4 kg miesięcznie prowadzona przez dietetyka, który uwzględni wiele zmiennych. Mówimy m.in. o stanie zdrowia. "Diety cud" z reguły polegają głównie na gwałtownej redukcji masy ciała wynikającej z drastycznego ograniczenia spożycia pokarmu. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że nauka nie opiera się o cuda, a "diety cud" to jedynie chwyt marketingowy.

 

Jak wybrać specjalistę?

Jeśli chcemy skorzystać z pomocy specjalisty, musimy być przekonani o tym, że osoba, w ręce której oddajemy pracę nad naszym zdrowiem faktycznie zasługuje na miano specjalisty. Dlaczego zwracamy na to uwagę? Ponieważ współczesny rynek usług edukacyjnych oferuje krótkoterminowe kursy, po których ukończeniu można nazywać się specjalistą. Łatwo się domyślić, że nie mają one większej wartości.
Wybierając kosmetologa należy sprawdzić czy ma ukończone studia na tym kierunku. Warto pamiętać, że absolwent kosmetologii ma szeroką wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, dermatologii klinicznej i estetycznej, podologii czy farmakologii. Dobry i zaangażowany kosmetolog cały czas się dokształca. Potrafi dobrać terapię do potrzeb naszej skóry, umie rozpoznać wskazania i przeciwskazania do stosowania danego preparatu lub zabiegu. Możemy być również spokojni, że będzie przestrzegać zasad higieny i bhp kosmetologicznego, w tym również etycznego – mówi Katarzyna Nowakowska. 
Z wyborem dietetyka jest podobnie. Jak przekonuje Łukasz Pągowski, „prawdziwy” dietetyk również posiada dyplom ukończenia kierunkowych studiów: W związku z brakiem regulacji zawodu dietetyka doszło do kuriozalnej sytuacji powstawania różnych mód żywieniowych. Mieliśmy modę na niejedzenie glutenu, na nie spożywanie produktów mlecznych oraz na zupełne niejedzenie, czyli stosowanie postów. Organizm człowieka nie działa w oparciu o modę, tylko m.in. o biochemię i fizjologię żywienia. Podkreślę - nie słuchajmy porad celebrytów, tylko dobrze wykształconych specjalistów - dodaje.
 

Sam zostań specjalistą!

Jak już wspomnieliśmy, specjaliści z zakresu kosmetologii i dietetyki to absolwenci konkretnych studiów. Kształcenie w ramach omawianych dyscyplin oferuje Warszawska Uczelnia Medyczna, proponując Kosmetologię i Dietetykę, realizowane na pierwszym i drugim stopniu, czyli w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Studenci tych kierunków zdobywają obszerną wiedzę z zakresu nauk o zdrowiu oraz liczne umiejętności praktyczne, w tym między innymi: planowania racjonalnego żywienia dla różnych grup ludności i zapobiegania chorobom żywieniowo - zależnym oraz planowania rodzaju zabiegu kosmetycznego i stosowania kosmetyków zgodnie z rozpoznaniem. 
Dietetyka i Kosmetologia to kierunki cieszące się rosnącą popularnością. Wpływ na tę popularność mają przede wszystkim zmiany, jakie zachodzą w społeczeństwie. Coraz większą wagę przywiązujemy do odżywiania, aktywności fizycznej czy pielęgnacji skóry. Ponadto, dziedziny te charakteryzują się nieustannym rozwojem, dzięki czemu otwierają przed absolwentami szerokie możliwości aktywności zawodowej. 
Kosmetologia bardzo szybko się rozwija. Otwiera wiele możliwości przed absolwentem tego kierunku. Już same studia są niezwykle ciekawe - student dostaje nie tylko dawkę wiedzy ale również zdobywa umiejętności praktyczne. Warszawska Uczelnia Medyczna współpracuje z praktykami zawodu, którzy najlepiej i najpełniej przekazują studentom swoje doświadczenie. Przyszłość absolwentki/ absolwenta kosmetologii jest pewna. Na rynku pracy jest  duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych kosmetologów. Bycie wykształconym kosmetologiem daje pewność bytu, rozwoju no i wielką satysfakcję - zapewnia Katarzyna Nowakowska
Łukasz Pągowski dodaje: Dietetyka jest niezwykle interesującą nauką i nieprzerwanie od wielu lat obserwujemy jej rozwój. Po studiach kierunkowych w WUMed stajemy się specjalistami i daje nam to pewny i stabilny zawód. Moim zdaniem jest to jeden z najistotniejszych argumentów w wyborze kierunku studiów.  
Pełna oferta kształcenia, program kierunków oraz zasady rekrutacji dostępne są na stronie internetowej uczelni: wumed.edu.pl 

Komentarze (0)