Koźmiński zaprasza licealistów na warsztaty prawnicze

Koźmiński zaprasza licealistów na warsztaty prawnicze

Studia Warszawa - Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

23.11.2023

Koźmiński zaprasza licealistów na warsztaty prawnicze

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie serdecznie zaprasza wszystkich licealistów na Warsztaty Studenckiej Poradni Prawnej: Rozwijanie Świadomości Prawnej. Cykl spotkań ma na celu szerzenie wiedzy prawniczej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Warsztaty odbywają się w formule hybrydowej, prowadzą je studenci prawa ALK działający w Studenckiej Poradni Prawniczej. Zajęcia będą odbywać się cyklicznie we wtorki o godzinie 18:00. Na pierwszy wykład zapraszamy już 28 listopada 2023 r.!

 

Harmonogram spotkań

Pierwszy warsztat odbędzie się już w przyszły wtorek, zarówno stacjonarnie w murach uczelni, jak i online na platformie Teams. Forma hybrydowa spotkań umożliwia uczestnictwo większej ilości zainteresowanych. 28 listopada bieżącego roku o godzinie 18:00 w sali D/218 odbędzie się spotkanie, którego tematem przewodnim będą przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. Podczas tego spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak rozpoznawać i zgłaszać tego rodzaju przestępstwa oraz jak skutecznie się przed nimi uchronić.
 
Kolejny warsztat odbędzie się 5 grudnia 2023 r. o tej samej godzinie i w tej samej sali. Podczas tego spotkania uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób nie dać oszukać się w internecie. Warsztat będzie krążył wokół tematyki związanej z cyberprzestępczością. Uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie chronić się przed stalkingiem i phishingiem. Czy wysłanie masowej ilości maili to już stalking? Czy phishing to jedynie wirtualne "łowienie ryb"? Na te i inne pytania odpowiedzą prowadzący podczas warsztatu.
 
„Gdzie leżą granice wolności słowa — czyli o mowie nienawiści” będzie tematem prewodnik trzeciego spotkania, które odbędzie się 12 grudnia 2023 r., o niezmiennej godzinie i w Sali D/218. Podczas tego spotkania omówione zostaną kluczowe aspekty mowy nienawiści. Uczestnicy dowiedzą, jak daleko mogą posunąć się w wyrażaniu swoich myśli, zanim naruszą granice prawa. Zapoznają się również z definicją mowy nienawiści, jej przejawami, rodzajami oraz potencjalnymi sankcjami.
 
Czwarty warsztat rozpocznie się o godzinie 18:00 w tej samej sali 19 grudnia 2023 r. Podczas ostatniego spotkania z cyklu omówione zostaną konsekwencje prawne związane z używaniem narkotyków. Zaprezentowane zostaną prawne skutki posiadania, handlu czy spożywania substancji psychoaktywnych. Warsztat ma na celu dostarczenie wiedzy na temat ryzyka prawnego związanego z narkotykami, aby uczestnicy mogli podejmować świadome i odpowiedzialne decyzje.
 

Jak wziąć udział?

W warsztatach może wziąć udział każdy chętny, kto dokona rejestracji online. Aby wziąć udział w wykładach online, wystarczy dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego oraz aplikacji Microsoft Teams. Osoby zainteresowane mogą również uczestniczyć stacjonarnie na terenie Akademii Leona Koźmińskiego, ul. Jagiellońska 57. Warsztaty odbywają się we wtorki o godzinie 18.00 w sali D/218 na terenie Akademii Leona Koźmińskiego oraz online za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

Komentarze (0)