VIAMODA zachęca do udziału w konkursie Fashion Future 2024

VIAMODA zachęca do udziału w konkursie Fashion Future 2024

Studia Warszawa - VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie

09.01.2024

VIAMODA zachęca do udziału w konkursie Fashion Future 2024

VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie rozpoczęła nabór projektów do kolejnej edycji konkursu Fashion Future, który adresowany jest do przyszłych projektantów oraz specjalistów komunikacji wizualnej i stylizacji. Laureat otrzyma stypendium przeznaczone na cykl kształcenia w wybranej specjalności na studiach licencjackich oraz wyjazd do Barcelony.

 

Fashion Future 2024

Fashion Future to konkurs skierowany do młodych talentów polskiego rynku mody. Maturzysto – to właśnie na twoje zgłoszenie czeka uczelnia. Jeśli pragniesz rozwijać swoje umiejętności i profesjonalnie kształcić się w obszarze mody, nie czekaj i weź udział w konkursie już dziś! Główną nagrodą jest stypendium o łącznej wartości 50 tysięcy złotych oraz wyjazd do Barcelony, ufundowany przez partnera konkursu – markę 4F.

Tegoroczna edycja konkursu będzie realizowana w dwóch obszarach: komunikacja wizualna i stylizacja oraz projektowanie ubioru. Konkurs dedykowany jest zarówno projektantom, stylistom, ale także fotografom, jak i specjalistom zarządzania marką. Tematem przewodnim konkursu jest CIRCULAR FUTURE — przyszłość mody jest w kształcie koła.

 

Przebieg konkursu

Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym uczestnicy zobowiązani są do wypełnienia formularza zgłoszeniowego oraz nadesłania prac w wybranej kategorii:

  • Projektowanie ubioru: 3 projekty ubiorów całych sylwetek damskich lub męskich, przedstawione w formie kolorowych rysunków wykonanych dowolną techniką graficzną, wraz z opisem założeń projektowych
  • Komunikacja wizualna i stylizacja: spójna minikolekcja, odnosząca się do motywu przewodniego. Kolekcja powinna obejmować 5 stylizacji całych sylwetek damskich, przedstawionych w formie moodbox'ów.

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 lutego 2024 roku.

Następnie, zespół jurorski składający się z wykładowców uczelni oraz przedstawicieli partnera konkursu – 4F wybierze piętnastu finalistów w każdej kategorii. Kolejnym etapem Fashion Future 2024 będzie seminarium, które pomoże półfinalistom w przygotowaniu finałowego projektu konkursowego. Zostaną one zaprezentowane w kampusie uczelni podczas finałowej prezentacji przed Jury konkursu.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej uczelni.

Komentarze (0)