Zimowa rekrutacja w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu

Zimowa rekrutacja w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu

Studia Wrocław - Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

15.01.2024

Zimowa rekrutacja w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu

Pragniesz rozpocząć kształcenie na studiach, ale nie chcesz czekać do października na rozpoczęcie nauki? Mamy dla ciebie rozwiązanie – dzięki rekrutacji zimowej na Uniwersytet WSB Merito, studia rozpoczniesz już w marcu 2024 r.! Kandydaci mają do wyboru ponad 10 kierunków studiów pierwszego stopnia, w tym np. logistykę i dietetykę oraz nowość - psychologię na studiach jednolitych magisterskich.

 

Wszystko, co musisz wiedziec o rekrutacji śródrocznej

Podczas rekrutacji zimowej uczelnie wyższe przeprowadzają drugi nabór studentów. Studenci przyjęci w tym naborze, studia rozpoczną w marcu. Okres ich kształcenia będzie trwał tyle samo, co tych, którzy studia rozpoczęli w październiku. Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu oferuje kandydatom możliwość podjęcia studiów w dwóch terminach w ciągu jednego roku akademickiego.

Długość studiów na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu

  • Studia licencjackie: październik 2023 - czerwiec 2026 lub marzec 2024 - luty 2027
  • Studia inżynierskie: październik 2023 - luty 2027 lub marzec 2024 - czerwiec 2027
  • Studia magisterskie: październik 2023 - czerwiec 2025 lub marzec 2024 - luty 2026
  • Studia jednolite magisterskie: październik 2023 - czerwiec 2028 lub marzec 2024 - luty 2029

Decyzja o podjęcie studiów w marcu może być spowodowana przez wiele czynników, takich jak m.in.: decyzja o zmianie kierunku bądź uczelni, zwiększenie kwalifikacji, czy chęć uniknięcia przerwy po semestrze letnim. Z tej opcji mogą skorzystać również studenci planujący podjęcie studiów magisterskich. Dodatkowym atutem tej rekrutacji jest fakt, że dzięki niej absolwenci studiów inżynierskich mogą kontynuować kształcenie na studiach drugiego stopnia bez przerwy.

 

Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu — rekrutacja zimowa

W ofercie akademickiej rekrutacji śródrocznej Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu znalazło się 11 kierunków studiów licencjackich. A wśród nich 6 specjalności inżynierskich na kierunkach logistyka, informatyka i inżynieria zarządzania, w tym studia informatyczne realizowane w języku angielskim - Software Development, czy nowość, studia jednolite magisterskie z psychologii ze specjalnościami w psychologii klinicznej i psychologii w biznesie. Kandydaci na studia magisterskie będą mogli dokonać wyboru spośród 6 kierunków. Ponadto, Uniwersytet WSB Merito oferuje kształcenie na 14 kierunkach studiów podyplomowych.

Warto wspomnieć, że kierunki studiów realizowane w formie hybrydowej na stałe weszły do oferty uczelni, dzięki czemu kandydaci będą mogli wybierać spośród studiów stacjonarnych, niestacjonarnych, hybrydowych oraz online.

Coraz ważniejsze stają się współcześnie zagadnienia związane z koniecznością dbania o naszą planetę i takiego zarządzania zasobami, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Dlatego ku uwadze polecam 3-semestralne studia magisterskie o specjalności Specjalista do spraw zrównoważonego rozwoju na kierunku turystyka i rekreacja oraz studia podyplomowe Menedżer zrównoważonego rozwoju i ESG, a także studia podyplomowe z ochrony środowiska. To oczywiście tylko pewna propozycja, bo nasza oferta jest znacznie szersza - mówi Katarzyna Saranek, rzecznik uczelni.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej uczelni

Komentarze (0)