Studia Łódź - Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

06.02.2024

WSBiNoZ w Łodzi ma nowego rektora

Nowym rektorem Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi został dr Leszek Kuras. Profesor uczelni posiada wieloletnie doświadczenie na stanowisku wykładowcy akademickiego, jest również specjalistą w dziedzinie nauk społecznych. W jego dorobku naukowym możemy znaleźć liczne projekty badawcze, rozwojowe i szkoleniowe, a także publikacji naukowych oraz raportów z badań dotyczących łódzkiego i regionalnego rynku pracy.
 

Leszek Kuras

Nowy rektor WSBiNoZ w Łodzi ma na swoim koncie wielokrotne członkostwo w komitetach organizacyjnych i naukowych konferencji, niejednokrotnie był również ich przewodniczącym. Warto wspomnieć, że jest również Członkiem Rady Instytutu Sieci Badawczej Łukasiewicz – Łódzkiego Instytutu Technologicznego.
Dr Kuras z Wyższą Szkołą Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi związany jest od 2019 roku
. Trzy lata później objął funkcję Dyrektora Instytutu Prawa i Kryminologii, następnie w 2023 r. został pełnomocnikiem Rektora ds. Filii WSBiNoZ w Szczawnie-Zdroju. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat łączył swoją aktywność akademicką z pracą w sektorze medycznym, piastując stanowisko Dyrektora ds. jakości i rozwoju w jednym z większych niepublicznych łódzkich szpitali – Medical Magnus clinic.
 

Podziękowania i pożegnania
Prof. Wojciech Welskop, odchodzący Rektor WSBiNoZ, rozpoczyna pracę na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach jako wykładowca na Wydziale Nauk Społecznych w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, planując także rozwój kariery naukowej i prowadzenie badań.
Podczas uroczystego spotkania władze uczelni oraz pracownicy podziękowali mu za około 12 lat zaangażowania, inicjatyw, i wkładu w rozwój WSBiNoZ. Profesor został obdarowany pamiątkowym upominkiem. Podczas jego kadencji oferta edukacyjna uczelni powiększyła się o nowe kierunki studiów oraz otworzyła Filię w Szczawnie-Zdroju. Należy jednak zaznaczyć, że Prof. Welskop nadal będzie współpracował z WSBiNoZ jako wykładowca.

Komentarze (0)