Dni Otwarte Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu

Dni Otwarte Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu

Studia Wrocław - Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

12.02.2024

Dni Otwarte Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu

Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu zaprasza wszystkich uczniów szkół średnich na Dni Otwarte, które odbędą się 19-23 lutego 2024 roku. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w różnorodnych wykładach i warsztatach, zwiedzą kampus ze studentami, a przede wszystkim zapoznają się z ofertą edukacyjną uczelni, porozmawiają zarówno ze studentami, jak i wykładowcami.
 

Program Dni Otwartych

Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu przygotował dla uczniów szkół średnich łącznie blisko 50 godzin zajęć! 23 wykładowców poprowadzi aż 52 wykłady, warsztaty i gry symulacyjne. Tematyka zajęć będzie obszerna, związana z 13 kierunkami studiów licencjackimi, w tym 3 kierunki inżynierskie oraz jednolite studia magisterskie z prawa i z psychologii jakie uczelnia ma w swojej ofercie. Uczestnicy wydarzenia będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na tematy takie jak m.in.:
  • Bitwa na pomidory, wieże z ludzi... czyli dlaczego hiszpańskie fiesty nas fascynują
  • Negocjacje i mediacje w biznesie
  • Gabinet anatomii - 5G w podejściu technicznym vs marketingowym - czy operatorzy mówią nam prawdę?
  • Neuromarketing - świadomość nieświadomości
  • Manipulacja językiem czy manipulacja ludźmi za pomocą języka?
  • Tea and Tiara Tales: A Journey to Royal Shenanigan
  • Tajemnice logo. Wyróżnij się za pomocą identyfikacji wizualnej
  • Gra „Legalpolis” z wiedzy o prawie karnym, cywilnym, rodzinnym i administracyjnym
  • Moje supermoce – jakie mam? Jak je wykorzystać?
  • Jak wygląda praca sklepu internetowego od środka?


Dodatkowe atrakcje

Uczniowie szkół średnich nie tylko wezmą udział w wykładach i warsztatach, ale również będą mogli zwiedzić stoiska wystawiennicze Samorządu Studenckiego, który jest gospodarzem wydarzenia. Na uczestników dni otwartych czekają również nagrody i upominki.

Studia to nie tylko wykłady, ale też dużo kreatywnych zajęć, case studies, gier symulacyjnych, nauki w specjalistycznych laboratoriach na nowoczesnym sprzęcie i oprogramowaniu. Studia to również okazja do rozwijania swoich umiejętności, dzięki zaangażowaniu w przeróżne uczelniane inicjatywy. Chcemy to pokazać kandydatom, opowiedzieć o nas i tym, jak dużo się u nas dzieje. Dlatego będziemy oprowadzać po kampusie, odpowiadać na pytania, zaprezentujemy koła naukowe. No i zapraszamy do zabawy, przygotowaliśmy konkursy, w jednym z nich można wygrać aparat Instax. Chcemy, żeby uczniowie dobrze i ciekawie spędzili u nas czas — mówi Gabriela Lubas, studentka II roku studiów magisterskich na kierunku zarządzanie, wiceprzewodnicząca Samorządu Studenckiego Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu.

Uczestnicy wydarzenia wybiorą się również na wycieczkę po budynku uczelni, jej przewodnikami będą studenci, którzy oprowadzą ich oraz opowiedzą o najciekawszych miejscach w uczelni. Uczniowie zobaczą budynek G, czyli najnowszy budynek uczelni, będący jednym z nowocześniejszych obiektów dydaktycznych w regionie, laboratorium wirtualnej rzeczywistości, laboratorium RFID, laboratorium chemii, biochemii i mikrobiologii, Centrum Lean Management oraz sale tłumaczeń symultanicznych czy sale zrównoważonego rozwoju.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia oraz informacje dotyczące zapisów na wydarzenie znajdują się na stronie internetowej Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu.

Komentarze (0)