Uczelnia Kwiatkowskiego z laurem za studia prawnicze

Uczelnia Kwiatkowskiego z laurem za studia prawnicze

Uczelnia Kwiatkowskiego z laurem za studia prawnicze

 
3 miejsce wśród uczelni niepublicznych w Polsce przyznano studiom prawniczym w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni w prestiżowym Rankingu Wydziałów Prawa "Dziennika Gazety Prawnej". W rankingu łączonym uczelni publicznych i niepublicznych, gdyńska szkoła wyższa zajęła wysoką, 15 lokatę.
 
- Specjaliści z redakcji gazety wysoko ocenili wymogi i jakość absolwentów kierunku Prawo Uczelni Kwiatkowskiego, jakość i siłę kształcenia, a także poziom naszych wykładowców. Kryteriów oceny było w sumie aż czterdzieści dwa - mówi dr Paweł Chyc, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. - Sukces naszego wydziału to zasługa wszystkich wykładowców, studentów, szczególnie tych aktywnych w Studenckiej Poradni Prawa WSAiB i Studenckim Klastrze Morsko-Kosmicznym oraz poprzedniego dziekana - dr. Piotra Lewandowskiego - dodaje dziekan Chyc.
 
13. edycja renomowanego rankingu to kolejny, rokroczny awans gdyńskiej uczelni. Tym razem WSAiB wyprzedziły tylko niepubliczne szkoły wyższe z Warszawy.
 
Studia prawnicze w WSAiB Gdynia stawiają na praktykę. W roku akademickim 2018/2019 wymiar praktyki studenckiej na kierunku Prawo wynosił trzy miesiące (nie mniej niż 480 godzin). Z tego 240 godzin przeznaczone było na praktykę sądową i 240 godzin na prokuratorską lub kancelaryjną. W zrekonstruowanej na Uczelni sali sądowej organizowane są procesy sądowe. Odbywają się zajęcia z Medycyny sądowej w prosektorium oraz w Laboratorium techniki i taktyki kryminalistycznej. Powołano nowatorski program proseminariów "Rozprawy uczelniane".
 
WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni oprócz 5-letnich jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo, prowadzi Międzywydziałowe Studia Menedżersko-Prawne I i II stopnia oraz Seminarium Doktorskie dla Prawników. Nowością(!) są Mediacje Rodzinne, zarówno jako specjalność na kierunku Prawo, jak i w formie studiów podyplomowych.
 
 

Komentarze (0)