Kierunki architektoniczne na SSW w Sopocie z nowymi zasadami rekrutacji

Kierunki architektoniczne na SSW w Sopocie z nowymi zasadami rekrutacji

architektura ssw sopot

Kierunki architektoniczne na SSW w Sopocie z nowymi zasadami rekrutacji

W tym roku kandydaci, którzy chcieliby rozpocząć studia na SSW w Sopocie na kierunkach takich jak architektura, architektura wnętrz oraz wzornictwo, wezmą udział w zmodyfikowanej rekrutacji ze względu na pandemię koronawirusa. Przyszli studenci zostają bowiem zwolnieni z rozmowy kwalifikacyjnej, która do tego roku była obowiązkowa.

Podczas rekrutacji na studia 2020/21 kandydaci będą musieli zaprezentować wyłącznie dobrze wykonane prace, które zostaną zgrane na płytę CD i dostarczone do siedziby biura rekrutacyjnego wraz z innymi dokumentami. W skład portfolio powinny wchodzić dwie prace malarskie oraz dwie rysunkowe. Kandydaci mają czas na złożenie dokumentacji do 10 lipca.

Wyniki o tym, kto dostał się na wymarzone studia, zostaną ogłoszone 14 lipca. Warto pamiętać o tym, że na początkowym etapie rekrutacji nie trzeba posiadać świadectwa maturalnego. Należy dołączyć je do dostarczonych dokumentów po ogłoszeniu wyników matur.

Jedyny kierunek architektoniczny, któremu nie towarzyszą egzaminy wstępne, to architektura krajobrazu. Kandydaci, którzy zainteresowani są tym profilem kształcenia uczestniczyć będą w rekrutacji, gdzie obowiązuje kolejność zgłoszeń.

SSW w Sopocie prowadzi dodatkowo rekrutację zdalną, a jeżeli ktoś zdecyduje się na aplikację na studia w maju, to zostanie zwolniony z opłaty rekrutacyjnej. Wybranie maja na czas złożenia swojej kandydatury to także dobry sposób za zagwarantowanie sobie niższego czesnego na niektórych kierunkach studiów, np. finansach i rachunkowości, czy zarządzaniu i inżynierii produkcji.

dowiedz się więcej

 

 

Komentarze (0)