Matura poprawkowa za nami!

Matura poprawkowa za nami!

matura poprawkowa

Matura poprawkowa za nami!

We wtorek, 8 września, o godzinie 14:00 rozpoczęła się tegoroczna matura poprawkowa. Kto mógł do niej przystąpić i kiedy będą wyniki?

 

Ile osób zdaje maturę poprawkową?

Chęć przystąpienia do matury poprawkowej zgłosiło 57, 3 tysiąca uczniów. Najwięcej zdających- ponad 43 tysiące zadeklarowało przystąpienie do egzaminu z matematyki. Język polski poprawiać ma 7,4 tysiąca uczniów. Wśród egzaminów z języków obcych najwięcej poprawek będzie z języka angielskiego- 6,1 tysiąca zdających.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że tegoroczne matury zostały przesunięte z maja na czerwiec, a dodatkowo zostały okrojone z egzaminów ustnych. Matura poprawkowa to szansa dla tych, którym nie powiodło się w pierwszym terminie i mają prawo podchodzić do egzaminu raz jeszcze.

 

czytaj także

 

Kto mógł podejść do matury poprawkowej?

Do egzaminów poprawkowych mogą przystąpić wszyscy tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy w czerwcu bądź lipcu podeszli do wszystkich obowiązkowych egzaminów i nie zdali tylko jednego z nich. Egzamin poprawkowy mogą napisać również absolwenci lat ubiegłych, którzy w 2020 roku ponownie przystąpili do egzaminu maturalnego i także nie zdali egzaminu z jednego przedmiotu.

Przypomnijmy, że aby otrzymać szansę ponownego zdawania należało złożyć pisemny wniosek, a osoby które nie zaliczyły w pierwszym terminie więcej niż jednego przedmiotu będą musiały mierzyć się z nimi dopiero za rok.

 

Kiedy będą wyniki?

Wyniki matur poprawkowych zostaną ogłoszone w środę, 30 września. Zdający znajdą je na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

 

 

Komentarze (0)