Szukasz dobrej i bliskiej Uczelni? Poznaj Filię UJK w Piotrkowie Trybunalskim!

Szukasz dobrej i bliskiej Uczelni? Poznaj Filię UJK w Piotrkowie Trybunalskim!

Studia Piotrków Trybunalski - Filia UJK w Piotrkowie Trybunalskim

Studia Piotrków Trybunalski - Filia UJK w Piotrkowie Trybunalskim

Szukasz dobrej i bliskiej Uczelni? Poznaj Filię UJK w Piotrkowie Trybunalskim!

Matura… i po maturze!

Różnorodność ofert uczelni wyższych sprawia, że ostateczny wybór kierunku studiów i późniejszej ścieżki kształcenia bywa trudniejszy, niż zwykle przypuszczamy. Dylemat ten może pojawić się nawet wtedy, gdy doskonale znamy swoje zainteresowania, ale nie jesteśmy pewni, co do dziedziny nauki, z którą chcemy związać swoją przyszłość.

Zdarza się również, że decyzję musimy podejmować w pośpiechu. Najpierw mamy bowiem okres przedmaturalny, charakteryzujący się intensywnymi przygotowaniami do egzaminów, w następnej kolejności oczywiście czas nie mniej stresujący – matury… i wreszcie moment szczególny, mianowicie oszacowywanie zdobycia potencjalnych punktów.

Zapewne każdy z nas, przynajmniej raz w życiu, zadał sobie nurtujące pytania: „Czy to zadanie na pewno dobrze rozwiązałem/am?” lub „A może jednak trzeba było zaznaczyć odpowiedź drugą…”. Takie chwile niepewności towarzyszą nam właściwie aż do samej publikacji wyników egzaminów, choć nieoficjalny klucz odpowiedzi często można znaleźć znacznie wcześniej na różnych stronach internetowych.

 

Podstawowe czynniki określające wybór studiów

W natłoku tych wszystkich wydarzeń trzeba podjąć bardzo ważną decyzję o swojej przyszłości. Istnieje multum czynników decydujących o tym, dlaczego wybieramy określony kierunek studiów i uczelnię.

Naszym zdaniem najważniejszymi wartościami są m.in.: łatwiejsze znalezienie pracy, możliwość odbycia praktyk, lokalizacja szkoły wyższej, a także zawsze powinniśmy pamiętać – nasze zainteresowania!

 

U progu kariery

Część z nas ma bez wątpienia jasno sprecyzowane plany na przyszłość i konsekwentnie je realizuje. W tej sytuacji egzamin maturalny jest tylko etapem umożliwiającym dalszy rozwój kariery – niebagatelnie ważnym, jednak w szerszej perspektywie dopiero początkowym.

Stojąc przed wyborem kierunku chcemy bowiem mieć jak najwięcej możliwości rozwoju i alternatyw pracy po jego ukończeniu. Warto jednak pamiętać, że wybór studiów czy nawet posiadany talent, to jedynie część drogi do sukcesu. Bardzo istotnymi elementami procesu, który składa się na osiągnięte wyniki są przede wszystkim: nasza ciężka praca, zaangażowanie oraz bardzo ważne, a może nawet najważniejsze: konsekwentność w działaniu, niezłomność i silna wola.

 

Dynamicznie zmieniający się świat – który więc kierunek studiów będzie kierunkiem przyszłości?

Świat się zmienia, stwierdzenie tak oczywiste, że można je kolokwialnie nazwać „banalnym”. Niemniej jednak w dzisiejszych czasach nabrało ono znaczenia szczególnego, ze względu na pojawiające się pytanie: „Jak będą kształtowały się zawody przyszłości w czasie popandemicznym?”.

Oczywiście tego typu zmiany jest bardzo trudno przewidzieć, natomiast przypuszczać można, że zawody związane z nowoczesną technologią, biotechnologią, logistyką, informatyką, energetyką i medycyną będą zyskiwały największą popularność na rynku pracy. Ale i te związane z nauczaniem języków obcych czy wychowaniem i edukacją. Kwestie bezpieczeństwa też stają się coraz bardziej priorytetowe.

 

Jaki kierunek studiów jest „złotym środkiem” do sukcesu?

Niestety „złoty środek” najprawdopodobniej nie istnieje! W niektórych regionach określony zawód będzie bardziej pożądany, aniżeli patrzeć na sprawę w skali globalnej. Jako przykład może posłużyć nam województwo łódzkie i powiat piotrkowski, w którym absolwenci po kierunkach takich jak np.: logistyka, pedagogika, pielęgniarstwo, finanse i rachunkowość, administracja nie powinni mieć większego problemu z zatrudnieniem w regionie. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, ostatecznie wszystko zależy od naszej ciężkiej pracy i zaangażowania w proces studiów!

 

Brak gwarancji sukcesu, to większa szansa na rozwój?

Bądź kreatywny, nie ulegaj stereotypom! Wybierz kierunek zgodny ze swoimi zainteresowaniami. Interesuje cię kultura anglosaska? Studiuj filologię angielską! Lubisz pracę z dziećmi? Realizuj swoją pasję dzięki pedagogice przedszkolnej i wczesnoszkolnej! Ciekawi Cię obronność państwa? Może to właśnie bezpieczeństwo narodowe pozwoli ci odkryć siebie na nowo! Chcesz zgłębiać świat finansów i analityki? Studiuj finanse i rachunkowość! Lubisz planować? Logistyka jest idealna dla ciebie!

 

Filia UJK w Piotrkowie Trybunalskim – Dobra i bliska Uczelnia

Dlaczego wybraliśmy UJK w Piotrkowie? Przede wszystkim ze względu na możliwość realizacji własnych zainteresowań oraz dostosowywanie oferty dydaktycznej Uniwersytetu do potrzeb rynku pracy, nie tylko globalnego, ale również współcześnie często pomijanego – rynku regionalnego.

Bardzo ważnym atutem Filii jest możliwość odbycia praktyk w prestiżowych instytucjach państwowych i prywatnych, zarówno w większych (np. Warszawa), jak i mniejszych ośrodkach miejskich (np. Piotrków Trybunalski, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki).

Jeśli jesteś osobą poszukującą nowych doświadczeń, inspiracji i kontaktów, możesz wziąć udział w programach takich jak: Legia Akademicka, Ersamus+ czy MOST lub realizować swoje pasje dzięki działalności Studenckich Kół Naukowych. Zdobyte umiejętności podczas wszystkich wyjazdów i wydarzeń naukowo-kulturalnych z pewnością pomogą ci odnaleźć się na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

Natomiast jeśli cenisz sobie stabilizację i ogromne znaczenie ma dla Ciebie lokalizacja Uniwersytetu, to również trafiłeś w idealne miejsce! Piotrków Trybunalski położony jest w województwie łódzkim, niemalże w centralnej części Polski. Filia znajduje się zaledwie 1,1 km od dworca autobusowego i PKP, a na terenie campusu mieści się Dom Studencki i stołówka – z akademika w kilka minut dotrzesz do kina, restauracji, galerii handlowej oraz przystanku MZK! Filia UJK, to dobra i bliska Uczelnia!

 

Studiuj z nami!

PEDAGOGIKĘ PRZEDSZKOLNĄ I WCZESNOSZKOLNĄ (STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE), BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE (I, II STOPNIA), ADMINISTRATION (STUDIA W JĘZYKU ANGIELSKIM), FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ (I, II STOPNIA), FILOLOGIĘ ANGIELSKĄ (I, II STOPNIA), PIELĘGNIARSTWO (I STOPNIA), ADMINISTRACJĘ (I, II STOPNIA), ZARZĄDZANIE (I STOPNIA), PEDAGOGIKĘ (I, II STOPNIA), HISTORIĘ (I, II STOPNIA), EKONOMIĘ (I STOPNIA), LOGISTYKĘ (I STOPNIA).

 

dowiedz się więcej

 

Komentarze (1)

marry odpowiedz

Studiowałam, polecam!