Finanse, Inwestycje i Rachunkowość

Finanse, Inwestycje i Rachunkowość

Finanse, Inwestycje i Rachunkowość Uw

Finanse, Inwestycje i Rachunkowość - Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski to ponad 100 kierunków kształcenia. Jednym z nich są Finanse, Inwestycje i Rachunkowość prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Finanse, Inwestycje i Rachunkowość na Uniwersytecie Warszawskim realizowany jest na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Celem kształcenia jest przygotowanie do pracy w sektorze przedsiębiorczym, sektorze finansowym, bądź administracji centralnej.

Studia na kierunku Finanse, Inwestycje i Rachunkowość na Wydziale Nauk Ekonomicznych na UW dzielą się na następujące specjalności: Finanse, inwestycje i rachunkowość, Finanse publiczne i podatki, Quantitative finance. Każda realizowana specjalność ma zadanie przekazanie wiedzy z konkretnego obszaru, a co za tym idzie nakierować na konkretną ścieżkę zawodową; na przykład:

specjalność Finanse publiczne i podatki zakłada pokazanie współzależności między sektorem publicznym i prywatnym. Studenci uczą się projektowania i oceniania konstrukcji podatkowych z punktu widzenia osoby fizycznej, przedsiębiorstwa i budżetów publicznych.

Lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: teoria wymiany międzynarodowej, algebra liniowa, statystyka matematyczna, ekonometria, zarządzanie, finanse publiczne.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Finanse, Inwestycji i Rachunkowości na UW mogą wykorzystać jako analitycy bankowości, doradcy klientów, analitycy ryzyka podatkowego, specjaliści do spraw audytu dokumentów.

Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji, często zadajemy pytania, aby wiedzieć czy wybrana uczelnia odpowiada naszym założeniom edukacyjnym. Jakie ma Uniwersytet Warszawski opinie? Małgosia, studentka II- stopnia Finansów, Inwestycji i Rachunkowości mówi:

„Uniwersytet Warszawski to jedna z najlepszych uczelni w Polsce i studiowanie tutaj daję uczucie ogromnej satysfakcji. Dodatkowo, dyplom ukończenia wiele znaczy na rynku pracy. „

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Finanse, Inwestycje i Rachunkowość na Uniwersytecie Warszawskim:

Absolwent posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • modelowania procesów społeczno-ekonomicznych,
 • funkcjonowania gospodarki, rynków finansowych, instytucji finansowych oraz banków komercyjnych,
 • inwestowania oraz prowadzenia rachunkowości,
 • kalkulowania składek ubezpieczeniowych,
 • prawnych, ekonomicznych i społecznych aspektów podatków,
 • projektowania i oceniania konstrukcji podatkowych z punktu widzenia osoby fizycznej, przedsiębiorstwa, budżetów publicznych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Finanse, Inwestycje i Rachunkowość:

Absolwent kierunku Finanse, Inwestycje i Rachunkowość na Uniwersytecie Warszawskim znajdzie zatrudnienie jako:

 • analityk bankowości,
 • doradca klienta,
 • analityk inwestycyjny,
 • analityk ryzyka podatkowego,
 • analityk finansowy,
 • księgowy,
 • audytor,
 • doradca transakcyjny.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Aby wziąć udział w procesie rekrutacji na studia na kierunku Finanse, Inwestycje i Rachunkowość na Uniwersytecie Warszawskim, należy bardzo dobrze poradzić sobie z każdym obowiązkowym przedmiotem na maturze. Do nich należy dobrać jeden przedmiot dodatkowy. 

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia ekonomiczne wybrać

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość - wszystko co musisz wiedzieć

Studia ekonomiczne w Warszawie

Uniwersytet Warszawski kierunki

Jakie są kierunki ekonomiczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW 

Komentarze (0)