Media i komunikacja w biznesie

Media i komunikacja w biznesie

Media i komunikacja w biznesie

02.06.2023

Media i komunikacja w biznesie – Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

Komunikacja w biznesie jest jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na wiele elementów. Skuteczna komunikacja to podstawa sprawnego kierowania zespołem, współpracy z pracownikami, a przede wszystkim współpracy z klientami i inwestorami. Bez dobrej komunikacji istnieje ryzyko powielania błędów oraz wkładania wysiłku i zaangażowania w coś, co finalnie okaże się bezproduktywne. W jaki sposób prowadzić skuteczną komunikację? Jakich zasad należy przestrzegać? Na czym polega budowanie wizerunku? W jaki sposób wykorzystać znajomość mediów? Tego wszystkiego dowiedzą się kandydaci, którzy podejmą studia w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

Studia na kierunku media i komunikacja w biznesie w UNIWERSYTET WSB MERITO WROCŁAW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Media i komunikacja w biznesie w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu skutecznej komunikacji w biznesie oraz funkcjonowania mediów tradycyjnych i cyfrowych. Studenci zaznajamiają się między innymi z: najnowszymi trendami w budowaniu strategii medialnych, zasadami budowania relacji z mediami, zasadami budowania wizerunku w mediach, zasadami organizacji wydarzeń medialnych, jak również różnicami kulturowymi i międzypokoleniowymi w komunikacji oraz zarządzaniem komunikacją w sytuacjach kryzysowych.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Media i komunikacja w biznesie w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu prowadzone są w oparciu o bogaty program nauczania, na który składają się między innymi takie przedmioty jak:

 • podstawy komunikacji społecznej,
 • instrumentarium reklamy i PR,
 • kształtowanie wizerunku organizacji w mediach,
 • ochrona danych osobowych i informacji niejawnych,
 • wyszukiwanie i analiza informacji,
 • rynek mediów,
 • prawo mediów

 

Nabywane umiejętności

Studenci kierunku Media i komunikacja w biznesie w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu zdobywają wiedzę, ale oprócz tego nabywają jasno określonych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie: kreowania wizerunku organizacji, planowania strategii reklamowych, zarządzania komunikacją w organizacjach i przedsiębiorstwach, organizacji wydarzeń PR-owych, zarządzania komunikacją w sytuacjach kryzysowych, wyszukiwania i analizowania informacji, wykorzystywania w biznesie mediów społecznościowych.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci Mediów i komunikacji w biznesie w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu posiadają wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społecznie. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: konfliktów komunikacyjnych w organizacjach, mediacji i negocjacji w komunikacji międzykulturowej i międzypokoleniowej, metod badań społecznych, zarządzania podmiotami medialnymi, psychologii społecznej, prawa mediów. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: działach marketingu, agencjach reklamowych, agencjach public relations, agencjach kreatywnych, mediach, biurach rzecznictwa prasowego.

 

Opinie

Studia we Wrocławiu mają bardzo wiele do zaoferowania. W stolicy Dolnego Śląska interesujące propozycje kształcenia odnajdą osoby o różnych zainteresowaniach i planach na zawodową przyszłość. Chcąc pozyskać wiedzę i umiejętności w zakresie komunikacji biznesowej i działalności medialnej warto skorzystać z oferty omawianej przez nas uczelni. Jakie ma Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu opinie? Agnieszka, studentka Mediów i komunikacji w biznesie mówi:

„Uniwersytet WSB Merito kieruje swoją ofertę do osób o różnych zainteresowaniach. Mamy możliwość zdobywania praktycznej wiedzy, a oprócz tego możemy jeszcze rozwijać się w przestrzeni ciekawych specjalności. Co jeszcze jest ważne? To, że zajęcia mają charakter warsztatów, a prowadzą je doświadczeni praktycy.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Media i komunikację w biznesie w Uniwersytecie WSB Merito :

Absolwent kierunku Media i komunikacja w biznesie w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • zarządzania wizerunkiem osobistym, firmy i instytucji publicznej,
 • komunikacji społecznej,
 • technologii cyfrowych,
 • zarządzania i komunikacji w sytuacjach kryzysowych,
 • metod badań społecznych,
 • stylistyki dziennikarskiej,
 • wykorzystywania mediów społecznościowych w biznesie.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Media i komunikacja w biznesie:

Absolwent kierunku Media i komunikacja w biznesie w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • działach marketingu,
 • agencjach reklamowych,
 • agencjach public relations,
 • agencjach kreatywnych,
 • mediach,
 • biurach rzecznictwa prasowego.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

Komentarze (0)