Media and Communication in Business

Media and Communication in Business

Media and Communication in Business

02.06.2023

Media and Communication in Business – Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

Media and Communication in Business to anglojęzyczny odpowiednik kierunku Media i komunikacja w biznesie, który wprowadza w przestrzeń zagadnień związanych z komunikacją, reklamą i public relations. Tematyka komunikacji w biznesie jest niezwykle istotna, zarówno dla działań wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji i firmy. Skuteczność działań komunikacyjnych pozwala prowadzić prawidłową współpracę z pracownikami, z przedstawicielami różnych działów, a także nawiązywać i budować trwałe relacje z klientem i inwestorem. Komunikacja w biznesie to zagadnienie, które ze względu na rozwój nowoczesnych technologii dynamicznie się zmienia i wygląda zupełnie inaczej niż kilka czy kilkanaście lat temu. Aby kształtować wizerunek zarówno własny, jak i organizacji należy poruszać się po najnowszych trendach i narzędziach. Można je poznać studiując Media in Communication in Business w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

Studia na kierunku media and communication in business w UNIWERSYTET WSB MERITO WROCŁAW
Forma studiów niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Media and Communication in Business w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu skutecznej komunikacji w biznesie oraz funkcjonowania mediów tradycyjnych i cyfrowych. Studenci zaznajamiają się między innymi z: najnowszymi trendami w budowaniu strategii medialnych, zasadami budowania relacji z mediami, zasadami zarządzania wizerunkiem, zasadami organizacji wydarzeń medialnych, jak również zasadami prowadzenia wystąpień publicznych, oraz zarządzaniem komunikacją w korporacjach transnarodowych.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Media and Communication in Business w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu prowadzone są w oparciu o bogaty program nauczania, na który składają się między innymi takie przedmioty jak:

 • socjologia,
 • etyka biznesu,
 • rynek mediów,
 • komunikacja w społecznościach lokalnych,
 • kształtowanie wizerunku organizacji w mediach,
 • wyszukiwanie i analiza informacji,
 • komunikowanie społeczne i medialne,
 • nowe media i e-PR

 

Nabywane umiejętności

Studenci kierunku Media and Communication in Business w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu zdobywają wiedzę, ale oprócz tego nabywają jasno określonych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie: kreowania wizerunku organizacji, planowania strategii reklamowych, zarządzania komunikacją w organizacjach i przedsiębiorstwach, organizacji wydarzeń PR-owych, zarządzania komunikacją w sytuacjach kryzysowych, wyszukiwania i analizowania informacji, wykorzystywania w biznesie mediów społecznościowych.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci kierunku Media and Communication in Business w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu posiadają wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społecznie. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: ochrony danych osobowych i informacji niejawnych, zarządzania i komunikacji w sytuacjach kryzysowych, wykorzystywania narzędzi mediów społecznościowych w działaniach marketingowych, komunikacji wizualnej, kształtowania wizerunku w mediach. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: agencjach konsultingowych, agencjach reklamowych, agencjach public relations, korporacjach transnarodowych, mediach, agencjach organizacji imprez międzynarodowych.

 

Opinie

Media and Communication in Business to kierunek wychodzący naprzeciw oczekiwaniom rynku, jak również kandydatów na studia, którzy pragną pozyskać praktyczną wiedzę, dostosowaną do wymagań współczesnego świata biznesu i mediów. Kształcenie można podjąć w stolicy Dolnego Śląska, w omawianej przez nas szkole wyższej. Jakie ma Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu opinie? Rafał, student kierunku Media and Communication in Business mówi:

„Wiedza na temat projektowania strategii marketingowych i kampanii reklamowych jest dzisiaj niezwykle cenna, a specjaliści, którzy potrafią to robić świetnie radzą sobie na rynku i nie narzekają na brak zajęć. Dlatego warto studiować w uczelni, która najlepiej do tego przygotuje, która przekaże wiedzę i wprowadzi w tajniki różnego rodzaju działań. Dlatego warto studiować w Uniwersytecie WSB Merito.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Media in Communication in Business w Uniwersytecie WSB Merito:

Absolwent kierunku Media in Communication in Business w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • zarządzania wizerunkiem osobistym, firmy i instytucji publicznej,
 • komunikacji społecznej,
 • metod badań społecznych,
 • tworzenia kampanii marketingowych w oparciu o analizę danych,
 • tworzenia materiałów wizualnych,
 • zarządzania komunikacją w korporacjach transnarodowych,
 • zarządzania i komunikacji w sytuacjach kryzysowych,
 • wyszukiwania i analizowania informacji,
 • wykorzystywania mediów społecznościowych w biznesie.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Media and Communication in Business:

Absolwent kierunku Media and Communication in Business w Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • agencjach konsultingowych,
 • agencjach reklamowych,
 • agencjach public relations,
 • agencjach kreatywnych,
 • korporacjach transnarodowych,
 • agencjach organizacji imprez międzynarodowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

Komentarze (0)