Kosmetologia

Kosmetologia

Kosmetologia

20.12.2023

Kosmetologia – Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi 2024/2025

Kosmetologia jest dziedziną interdyscyplinarną, złożoną z licznych elementów odnoszących się do nauk medycznych, chemicznych, farmaceutycznych i biologicznych. Od lat zainteresowanie nią wyraźnie rośnie, co przekłada się na liczne propozycje kształcenia.

Studia na kierunku kosmetologia w WSKINOZ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Uczelnią, w której można pozyskać wiedzę i umiejętności stanowiące przygotowanie do prowadzenia działalności w zakresie kosmetologii jest Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, oferująca praktyczny model nauczania realizowany pod okiem specjalistów z obszarów medycyny estetycznej, dermatologii, kosmetologii czy fizjologii.

Kształcenie na kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi umożliwia pozyskanie wiedzy z obszaru nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej, a w szczególności z zakresu zagadnień odnoszących się do kosmetologii.

Studenci zaznajamiają się między innymi z: mechanizmami funkcjonowania organizmu, mechanizmami działania leków, regulacją neurohormonalną, pojęciami zdrowia i choroby, czynnikami środowiskowymi wpływającymi na stan zdrowia, podstawami mikrobiologii kosmetycznej.

Oprócz tego, poznają zasady rozpoznawania rodzajów skóry, zasady diagnozowania stanu cery oraz jej niedoskonałości, zasady planowania i wykonywania procedur pielęgnacyjnych, upiększających i relaksacyjnych, zasady przeprowadzania analizy kolorystycznej, zasady analizowania składu kosmetyków, jak również zasady prowadzenia i zarządzania salonem kosmetycznym.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi prowadzone są w oparciu o bogaty program nauczania, na który składają się między innymi takie przedmioty jak:

 • anatomia,
 • farmakologia ogólna,
 • immunologia,
 • surowce kosmetyczne,
 • receptura kosmetyczna,
 • metody oceny kosmetyków,
 • pierwsza pomoc przedmedyczna

 

Nabywane umiejętności

Studenci Kosmetologii w Wyższej Szkole Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi zdobywają obszerną wiedzę, jak również rozwijają liczne umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie: planowania rodzaju zabiegu kosmetycznego, stosowania kosmetyku zgodnie z rozpoznaniem, wykonywania zabiegów kosmetycznych, pielęgnacyjnych oraz upiększających, rozpoznawania chorobowych zmian skóry, prowadzenia działań sprowadzających się do powstrzymywania procesów starzenia skóry, obsługi specjalistycznego sprzętu, opracowywania biznesplanu salonu kosmetycznego.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci Kosmetologii w Wyższej Szkole Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: bezpiecznego stosowania preparatów kosmetycznych, alergologicznego podłoża chorób skóry, medycyny estetycznej, metod oceny kosmetyków, edukacji zdrowotnej, onkologii i patologii skóry. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: gabinetach kosmetologicznych, gabinetach medycyny estetycznej, salonach odnowy biologicznej, ośrodkach SPA, firmach kosmetycznych.

 

Opinie

Kosmetologia jest kierunkiem, którego popularność rośnie z każdym rokiem. Duże zainteresowanie kształceniem sprawia, że miejsc, w których można studiować jest bardzo wiele. Gdzie studiować Kosmetologię w Łodzi ? Którą uczelnię wybrać? Czy warto zainteresować się propozycją omawianej przez nas szkoły wyższej? Jakie ma Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi opinie? Milena, studentka Kosmetologii mówi:

„Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu to uczelnia dla osób, które chcą przede wszystkim rozwijać umiejętności. Do studiowania w tej uczelni zachęcił mnie program kształcenia, w którym można odnaleźć dużo przedmiotów do wyboru, dzięki którym każdy może pogłębiać wiedzę w zakresie, który go interesuje.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Kosmetologię w Wyższej Szkole Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Absolwent kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • dermatologii,
 • mikrobiologii,
 • diagnostyki skóry oraz pielęgnacji skóry i jej wytworów,
 • powstrzymywania procesów starzenia skóry,
 • bezpiecznego stosowania preparatów kosmetycznych,
 • udzielania pomocy i edukacji w zakresie skóry zmienionej chorobowo,
 • obsługi specjalistycznego sprzętu,
 • stosowania podstawowych technik fizjoterapeutycznych,
 • medycyny estetycznej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Kosmetologia:

Absolwent kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • gabinetach kosmetologicznych,
 • gabinetach medycyny estetycznej,
 • salonach odnowy biologicznej,
 • ośrodkach SPA,
 • firmach kosmetycznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Komentarze (0)