Kosmetologia

Kosmetologia

31.12.2023

Kosmetologia – Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie

Kosmetologia jest dziedziną, która od pewnego czasu notuje wzrost popularności. Rośnie zainteresowanie zarówno zabiegami, jak i procesem kształcenia, przygotowującym do wykonywania tych zabiegów. Wpływają na to różne czynniki, a do najważniejszych należy przede wszystkim fakt, że coraz większą wagę przywiązujemy do dbania o zdrowie i zdrowy wygląd, a także to, że kosmetologia jako kierunek studiów jest propozycją niezwykle ciekawą, łączącą w sobie liczne zagadnienia i rozwijającą wiele praktycznych umiejętności.

Studia na kierunku kosmetologia w UMMSC, UM UMSC
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Kosmetologia w Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie umożliwia pozyskanie wiedzy z obszaru nauk o zdrowiu. W toku studiów studenci zaznajamiają się z między innymi z: zasadniczymi strukturami ludzkiego ciała, budową tkanek i narządów, mechanizmami funkcjonowania organizmu czy mechanizmami działania leków. Co zrozumiałe, szczegółowa wiedza dotyczy obszaru kosmetologii, a zatem osoby wybierające ten kierunek poznają: zasady planowania rodzaju zabiegu kosmetycznego, zasady przeprowadzania analizy kolorystycznej, chorobowe zmiany skóry, zagadnienia chemii kosmetycznej czy zagadnienia toksykologii kosmetyku. Warto zaznaczyć, że studenci Kosmetologii w Uczelni Medycznej zdobywają szeroką i praktyczną wiedzę z zakresu poszczególnych modułów nauczania, ale oprócz tego otrzymują bogaty wybór ścieżek specjalizacyjnych.

 

Program studiów i przedmioty

Realizowany program kształcenia wprowadza studentów w przestrzeń zagadnień związanych nie tylko z kosmetologią oraz właściwościami i mechanizmami działania kosmetyków. Pozwala także na zdobycie wiedzy z zakresu medycyny, dzięki czemu dowiadują się jak rozpoznawać schorzenia, stanowiące przeciwwskazania do wykonywania niektórych zabiegów. W toku kształcenia studenci Kosmetologii spotykają się z takimi zagadnieniami jak:

 • anatomia,
 • fizjologia,
 • dermatologia,
 • toksykologia,
 • chemia kosmetyczna,
 • estetyka,
 • receptura kosmetyczna,
 • immunologia,
 • alergologia

 

Nabywane umiejętności

Niezwykle istotnym elementem studiowania Kosmetologii jest zdobywanie i rozwijanie jasno określonych umiejętności. Największy nacisk kładziony jest na rozwijanie umiejętności niezbędnych do wykonywania zabiegów kosmetycznych, obsługi specjalistycznej aparatury czy badania i oceny kosmetyków. O jakie umiejętności dokładnie chodzi? O umiejętności w zakresie: planowania rodzaju zabiegu kosmetycznego, stosowania kosmetyku zgodnie z rozpoznaniem, przeprowadzania analizy kolorystycznej, poprawnego wykonywania konkretnych zabiegów, odczytywania receptury i ustalania zakresu funkcji jej składników, rozpoznawania chorobowych zmian skóry, jak również stosowania podstawowych technik fizjoterapeutycznych.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci Kosmetologii w Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej- Curie wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: kosmetologii pielęgnacyjnej, podologii, surowców kosmetycznych, technik i zabiegów SPA, odnowy biologicznej, masażu profilaktycznego czy kinezyterapii. Z pozyskanym wykształceniem będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: gabinetach i salonach kosmetycznych, firmach dystrybuujących kosmetyki, ośrodkach odnowy biologicznej, centrach sportowo- rekreacyjnych, ośrodkach SPA i wellness.

 

Opinie

Kosmetologia jako kierunek wyższego kształcenia cieszy się rosnącą popularnością. Wraz ze wzrostem zainteresowania nauką, przybywa miejsc, w których można zdobywać wykształcenie. Które z tych miejsc wybrać? Planując studia w Warszawie warto zapoznać się z ofertą omawianej przez nas szkoły wyższej. Jakie ma Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej- Curie opinie? Daria, studentka Kosmetologii mówi:

„To, co najbardziej przekonało mnie do studiowania w Uczelni Medycznej to przede wszystkim ciekawy program oraz wybór specjalności. Bardzo ważne jest także to, że zajęcia prowadzone są przez praktyków, którzy chętnie dzielą się ze studentami swoim doświadczeniem. Warto tutaj studiować.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Kosmetologię w Uczelni Medycznej:

Absolwent Kosmetologii w Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • działania kosmetyków,
 • aparatury wykorzystywanej w gabinecie kosmetycznym,
 • badania i oceny kosmetyków,
 • mechanizmów psychospołecznych związanych ze zdrowiem i jego ochroną,
 • objawów i przyczyn zaburzeń funkcjonowania i zmian chorobowych skóry,
 • promocji zdrowia i zdrowego trybu życia,
 • tworzenia i rozwoju form indywidualnej przedsiębiorczości.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po Kosmetologii:

Absolwent Kosmetologii w Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • gabinetach i salonach kosmetycznych,
 • firmach dystrybuujących kosmetyki,
 • ośrodkach odnowy biologicznej,
 • centrach sportowo- rekreacyjnych,
 • ośrodkach SPA i wellness.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie

Komentarze (0)