Kreatywna produkcja filmowa

Kreatywna produkcja filmowa

28.03.2024

Kreatywna produkcja filmowa – Collegium Da Vinci w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu tworzą niezwykle długą listę. Na niej znajduje się propozycja, którą powinni zainteresować się ci, którzy chcieliby dokładnie poznać wszystkie elementy produkcji filmu. A jest ich dość sporo. Zanim film wejdzie na ekrany należy wykonywać wiele, nierzadko skomplikowanych, działań i nie dotyczą one wyłącznie kwestii artystycznych, ale również prawnych, a przede wszystkim organizacyjnych. Wszystkie te elementy mogą poznać osoby, które wybiorą kierunek o nazwie Kreatywna produkcja filmowa, oferowany przez Collegium Da Vinci w Poznaniu.

Studia na kierunku kreatywna produkcja filmowa w CDV POZNAŃ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Kreatywna produkcja filmowa w Collegium Da Vinci w Poznaniu umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu zagadnień reprezentujących różne dyscypliny, w tym między innymi: filmoznawstwo, komunikację społeczną, media, ekonomię i zarządzanie. Studenci poruszają się po zagadnieniach: tworzenia historii i opowiadania obrazem, przygotowywania projektów filmowych, zdobywania funduszy na produkcję filmową, opracowywania strategii dystrybucji filmu czy zarządzania finansami projektu. Ponadto dowiadują się jak: organizować współpracę na planie filmowym i rozwiązywać sytuacje kryzysowe, prognozować szanse i zagrożenia projektu filmowego, jak również analizować dzieła filmowe.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Kreatywna produkcja filmowa to wciągająca przygoda, którą może przeżyć każda osoba zafascynowana światem filmu. Realizowany program nauczania przybliża zasady pracy z kamerą, podstawy montażu i postprodukcji, jak również zwraca uwagę na kwestie organizacyjne i finansowe. W zestawie prowadzonych przedmiotów odnajdziemy takie pozycje jak:

 • historia filmu,
 • komunikacja medialna,
 • podstawy organizacji produkcji filmowej,
 • montaż i udźwiękowienie produkcji filmowej,
 • sztuka audiowizualna,
 • finansowanie produkcji filmowej,
 • dystrybucja filmowa,
 • współczesny rynek mediów i reklamy,
 • kino współczesne

 

Nabywane umiejętności

Kreatywna produkcja filmowa to propozycja kształcenia o praktycznym charakterze, a zatem studenci zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również rozwijają jasno określone umiejętności, a do najistotniejszych zaliczyć można: opracowywanie kosztorysu produkcji filmowej, pozyskiwanie dofinansowania na produkcję, poszukiwanie inwestorów, tworzenie harmonogramu produkcji, jak również rekrutowanie ekipy filmowej.

 

Praca po studiach

Co po studiach? W jaki sposób można wykorzystać zdobyte wykształcenie? Absolwenci Kreatywnej produkcji filmowej wyróżniają się konkretną wiedzą oraz specjalistycznymi umiejętnościami. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: sztuki kreatywnego pisania, prawnych aspektów produkcji filmowej, pozyskiwania funduszy i pisania wniosków czy sztuki autoprezentacji. Przygotowani są do działania w roli producenta kreatywnego, czyli osoby, która oprócz szerokiej wiedzy na temat organizacji produkcji oraz zarządzania ludźmi i finansami posiada wiedzę i umiejętności z zakresu kreacji artystycznej. Gdzie można pracować po studiach? Absolwenci omawianego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: studiach filmowych i domach produkcyjnych, agencjach reklamowych, agencjach marketingowych, firmach z branży eventowej, instytucjach kultury.

 

Opinie

Studia w Poznaniu to niezwykle złożone zagadnienie, bowiem stolica Wielkopolski należy do największych i najprężniej funkcjonujących ośrodków akademickich. Propozycji kształcenia jest bardzo wiele, a wśród nich swoje miejsce odnajdą osoby, które marzą o pracy w branży filmowej, reklamowej czy mediach. Mowa oczywiście o Kreatywnej produkcji filmowej w omawianej uczelni. Jakie ma Collegium Da Vinci w Poznaniu opinie? Kamila, studentka Kreatywnej produkcji filmowej mówi:

„Jeśli ktoś szuka praktycznych studiów, nastawionych na rozwijanie umiejętności i zdobywanie kompetencji to Collegium Da Vinci będzie najlepszym wyborem. To uczelnia kształcąca specjalistów o otwartych umysłach, uczelnia kładąca nacisk na rozwijanie kreatywności wśród studentów. To fantastyczne miejsce, w którym odnajdą się osoby o różnych zainteresowaniach i planach na przyszłość.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Kreatywną produkcję filmową:

Absolwent kierunku Kreatywna produkcja filmowa w Collegium Da Vinci w Poznaniu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • kina klasycznego i nowofalowego,
 • komunikacji medialnej,
 • organizacji produkcji filmowej,
 • społeczno- kulturowych aspektów sztuki audiowizualnej,
 • finansowania produkcji filmowej,
 • pozyskiwania funduszy,
 • dystrybucji filmowej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Kreatywna produkcja filmowa:

Absolwent kierunku Kreatywna produkcja filmowa w Collegium Da Vinci w Poznaniu znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • studiach filmowych i domach produkcyjnych,
 • agencjach reklamowych,
 • agencjach marketingowych,
 • firmach z branży eventowej,
 • instytucjach kultury.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

O przyjęciu na studia decyduje kolejność składania dokumentów. Przedmioty zdawane na maturze oraz wyniki maturalne nie są decydujące.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Collegium Da Vinci w Poznaniu

Komentarze (0)