E-commerce

E-commerce

28.03.2024

E-commerce – Collegium Da Vinci w Poznaniu

Sprzedawanie i kupowanie towarów bądź usług w Internecie to dzisiaj codzienność. Niemal każdy z nas, choć raz, kupił coś w sklepie internetowym. Na czym to dokładnie polega? Jakie reguły rządzą tym sektorem? Aby dowiedzieć się tego wszystkiego i zostać specjalistą, potrafiącym prowadzić własny e- sklep należy wybrać odpowiednie studia. W Collegium Da Vinci w Poznaniu.

Studia na kierunku e-commerce w CDV POZNAŃ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku E-commerce w Collegium Da Vinci w Poznaniu umożliwia pozyskanie wiedzy na temat handlu internetowego oraz wszystkich elementów z nim związanych. Oznacza to, że studenci spotykają się z wieloma zagadnieniami- od logistyki przez marketing po strategie sprzedaży. W toku kształcenia zaznajamiają się między innymi z: budową marki e-commerce, strategiami marketingowymi oraz sprzedażowymi, zasadami zarządzania projektami, finansami przedsiębiorstw, zasadami projektowania procesów logistycznych. Ponadto dowiadują się jak: zakładać i rozwijać e-sklepy na najważniejszych platformach, wdrażać techniki sprzedaży w e-commerce i analizować ich skuteczność, jak również dobierać odpowiednie formy i systemy płatności.

 

Program studiów i przedmioty

Sektor e-commerce ma coraz więcej do zaoferowania, a zatem studenci poruszają się po licznych zagadnieniach. Za wszystko odpowiada bogaty program nauczania, który złożony jest między innymi z takich przedmiotów jak:

 • prawo w handlu elektronicznym,
 • ścieżka budowania biznesu e-commerce,
 • marketing internetowy,
 • narzędzia wspierające sprzedaż i analitykę w e-commerce,
 • psychologia w biznesie,
 • logistyka w e-commerce,
 • zarządzanie projektami,
 • badania ilościowe i jakościowe

Co warto zaznaczyć, studia na kierunku E-commerce pozwalają zdobyć nie tylko konkretną wiedzę, ale również istotne kompetencje, coraz częściej poszukiwane na rynku. Zaliczyć można do nich: elastyczność, krytyczne myślenie, przedsiębiorczość, mobilność zawodową czy radzenie sobie ze stresem.

 

Nabywane umiejętności

Wspomnieliśmy już o wiedzy oraz kompetencjach, ale nie wolno nam zapomnieć o umiejętnościach, które rozwijane są podczas studiów. O jakich umiejętnościach mowa? Między innymi w zakresie: identyfikowania zmieniającego się oczekiwania i zachowania konsumentów, opracowywania strategii marketingowych, zarządzania ludźmi, analizowania trendów na rynku oraz działań konkurencji, optymalizowania procesów, wykorzystywania narzędzi analityki internetowej.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jaka praca czeka na absolwentów? Absolwenci E-commerce w Collegium Da Vinci w Poznaniu wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami oraz kompetencjami. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: myślenia produktowego, kreowania marki w handlu internetowym, zarządzania płatnościami czy wykorzystywania w e-commerce sztucznej inteligencji. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: sklepach internetowych, firmach branży e-commerce, agencjach marketingowych, działach sprzedaży, działach e-marketingu.

 

Opinie

Kierunki studiów w Poznaniu to długa lista ciekawych propozycji kształcenia. Oczywiście, widnieje na niej także omawiany przez nas kierunek, którym powinny zainteresować się osoby chcące pracować w przyszłości w dynamicznie rozwijającej się branży. To, że warto wybrać ten kierunek już wiemy, ale czy warto postawić na tę właśnie uczelnię? Jakie ma Collegium Da Vinci w Poznaniu opinie? Sylwia, studentka E-commerce mówi:

„Kiedy szukałam odpowiedniej dla siebie uczelni, oferta Collegium Da Vinci od razu wpadła mi w oko. Tutaj studia wyglądają inaczej, ponieważ studenci mają realny wpływ na to, czego i jak się uczą.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując E-commerce:

Absolwent kierunku E-commerce w Collegium Da Vinci w Poznaniu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • finansów przedsiębiorstw handlu internetowego,
 • zarządzania marką w handlu internetowym,
 • strategii marketingu i sprzedaży,
 • zarządzania procesami logistycznymi w e-commerce,
 • psychologii zachowania konsumentów,
 • usług dla e-commerce opartych na sztucznej inteligencji.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku E-commerce:

Absolwent kierunku E-commerce w Collegium Da Vinci w Poznaniu znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • sklepach internetowych,
 • firmach branży e-commerce,
 • agencjach marketingowych,
 • działach sprzedaży,
 • działach e-marketingu.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

O przyjęciu na studia decyduje kolejność składania dokumentów. Przedmioty zdawane na maturze oraz wyniki maturalne nie są decydujące.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Collegium Da Vinci w Poznaniu

Komentarze (0)