Informatyka stosowana

Informatyka stosowana

28.03.2024

Informatyka stosowana – Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie

Studia w Krakowie to niezwykle pojemny obszar, w którym propozycję dla siebie odnajdą osoby zainteresowane studiowaniem Informatyki stosowanej. Kierunek ten oferuje Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości, w której studia stanowią nowoczesną mieszankę zagadnień, dzięki czemu można pozyskać kompleksową wiedzę, ułatwiającą zdobycie interesującej pracy. Ponadto osoby wybierające Informatykę stosowaną mogą poznać narzędzia niezbędne do pracy w rozbudowanych projektach programistycznych, projektach związanych z bazami i hurtowniami danych, eksploracją dużych zbiorów danych czy programowaniem aplikacji mobilnych.

Studia na kierunku informatyka stosowana w WSZIB KRAKOW
Forma studiów niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 1,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Informatyka stosowana w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie umożliwia pozyskanie wiedzy i umiejętności, niezbędnych w pracy w szeroko pojmowanym zawodzie informatyka. Oznacza to, że osoby wybierające ten kierunek spotykają się nie tylko z zagadnieniami technicznymi, ale również rozwijają bardzo cenne umiejętności menedżerskie, co w połączeniu stwarza możliwość pracy na kierowniczych stanowiskach w sektorze IT.

Informatyka stosowana jest kierunkiem, który dostarcza wiedzy złożonej z zagadnień reprezentujących różne dyscypliny, w tym przede wszystkim: informatykę techniczną, telekomunikację oraz nauki o zarządzaniu i jakości. Studenci zaznajamiają się między innymi z: zaawansowanymi bazami danych, zastosowaniem sieci neuronowych, komputerowym wspomaganiem decyzji, modelowaniem i analizą systemów informatycznych, systemami obliczeniowymi, logiką czy cyberbezpieczeństwem.

 

Program studiów i przedmioty

Wiemy już, że studenci Informatyki stosowanej w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości zdobywają obszerną wiedzę, złożoną z licznych zagadnień i uczestniczą w zajęciach poświęconych rozmaitym tematom. Za wszystko odpowiada bogaty program, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • społeczna odpowiedzialność biznesu,
 • systemy mobilne,
 • zaawansowane metody uczenia maszynowego,
 • Computer Science and industry,
 • e- biznes

Ponadto studenci tego kierunku otrzymują dwa zakresy kształcenia specjalizacyjnego, a są to: Technologie informatyczne w Big Data oraz Software engineering i produkcja oprogramowania. Dzięki nim mogą nie tylko rozwijać zainteresować, ale przede wszystkim przygotowywać się praktycznie do wykonywania w przyszłości określonych zadań. Zakresy te poszerzają wiedzę o wiadomości między innymi z zakresu: eksploracji dużych zbiorów danych, hurtowni danych, analizy sygnałów, zaawansowanych metod inżynierii oprogramowania, bezpieczeństwa systemów komputerowych w produkcji oprogramowania czy zarządzania projektem informatycznym.

 

Nabywane umiejętności

Studenci Informatyki stosowanej rozwijają także jasno określone umiejętności praktyczne. O jakie umiejętności chodzi? Między innymi w zakresie: projektowania i wykonywania aplikacji mobilnych, budowy kompletnych rozwiązań wykorzystujących algorytmy uczenia maszynowego, budowy modeli symulacyjnych.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jakie perspektywy zawodowe czekają na osoby kończące naukę? Absolwenci Informatyki stosowanej w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie mogą swobodnie poruszać się po rynku pracy. Co ważne, posiadają wiedzę i umiejętności nie tylko z obszaru informatyki, ale również kompetencje menedżerskie oraz prawno- biznesowe. Mogą znaleźć zatrudnienie między innymi na takich stanowiskach jak: kierownik zespołu programistycznego, projektant- programista, analityk rozległych systemów, kierownik pionu analiz dużych zbiorów danych, projektant rozległych systemów bazodanowych, kierownik zespołu programistów SQL, menedżer do spraw analiz i wizualizacji danych.

 

Opinie

Kierunki studiów w Krakowie tworzą razem bardzo długą listę, a osoby zastanawiające się nad podjęciem kształcenie w tym mieście odnajdą kierunki reprezentujące wszystkie dziedziny. Co zrozumiałe, na liście propozycji kształcenia widnieje także Informatyka stosowana. To, że warto ją studiować to wiemy. Ale czy warto postawić na omawianą uczelnię? Jakie ma Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie opinie? Paweł, student Informatyki stosowanej mówi:

„W studiowaniu najważniejsze powinno być rozwijanie praktycznych umiejętności, bo to one stanowią o naszej pozycji na rynku. Studia w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości dają mnóstwo możliwości rozwoju, poznawania nowych rzeczy, szukania swojej, odpowiedniej ścieżki. Ja wybrałem tę uczelnię i wiem, że wybrałem dobrze. Innym też polecam.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Informatykę stosowaną:

Absolwent kierunku Informatyka stosowana w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • eksploracji dużych zbiorów danych,
 • projektowania i wykonywania aplikacji mobilnych,
 • zaawansowanych sieci neuronowych,
 • komputerowego wspomagania decyzji,
 • modelowania i symulacji systemów,
 • bezpieczeństwa systemów komputerowych w produkcji oprogramowania,
 • zarządzania projektem informatycznym.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka stosowana:

Absolwent kierunku Informatyka stosowana w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie znajdzie zatrudnienie między innymi jako:

 • kierownik zespołu programistycznego,
 • projektant- programista,
 • analityk rozległych systemów,
 • kierownik pionu analiz dużych zbiorów danych,
 • projektant rozległych systemów bazodanowych,
 • kierownik zespołu programistów SQL,
 • menedżer do spraw analiz i wizualizacji danych.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie

Komentarze (0)