Kosmetologia

Kosmetologia

07.05.2024

Kosmetologia – Uniwersytet WSB Merito w Opolu

Kierunki studiów w Opolu to długa lista ciekawych propozycji kształcenia. Jedną z nich jest Kosmetologia, która od kilku lat notuje wzrost popularności. Na duże zainteresowanie nauką wpływa między innymi fakt, że coraz większą wagę przywiązujemy do zagadnień zdrowia, a co za tym idzie zdrowego wyglądu. Studia w Uniwersytecie WSB Merito w Opolu oferują zdobycie praktycznego wykształcenia, na które składa się wiele elementów, w tym między innymi umiejętność posługiwania się certyfikowanym sprzętem i urządzeniami kosmetycznymi nowej generacji.

Studia na kierunku kosmetologia w UNIWERSYTET WSB MERITO OPOLE
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Kosmetologia w Uniwersytecie WSB Merito w Opolu umożliwia pozyskanie wiedzy z obszaru nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Studenci zaznajamiają się między innymi z: zasadami planowania rodzaju zabiegu kosmetycznego, zasadami wykonywania zabiegów kosmetycznych oraz pielęgnacyjnych i upiększających, metodami kształtowania sylwetki, sposobami rozpoznawania stanów chorobowych skóry, mechanizmami funkcjonowania organizmu, czynnikami środowiskowymi wpływającymi na stan zdrowia czy mechanizmami reakcji immunologicznych. Ponadto poruszają się po zagadnieniach: podstawowych technik fizjoterapeutycznych, promocji zdrowia, edukacji zdrowotnej i żywieniowej.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci Kosmetologii w Uniwersytecie WSB Merito w Opolu zdobywają wiedzę obszerną, złożoną z licznych zagadnień. Uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez wysokiej klasy profesjonalistów, reprezentujących kosmetologię, dermatologię, farmację czy medycynę estetyczną. Z jakimi treściami spotykają się podczas zajęć? W programie odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • anatomia człowieka,
 • mikrobiologia,
 • biochemia,
 • mechanizmy starzenia się skóry,
 • technologia produkcji kosmetyków,
 • alergologia i immunologia w kosmetologii,
 • prawne podstawy funkcjonowania gabinetu kosmetologicznego
 • rośliny lecznicze w kosmetologii

Studenci otrzymują zestaw specjalności, dzięki którym mogą nie tylko rozwijać indywidualne zainteresowania, ale również szczegółowo przygotowywać się do realizowania określonej działalności. Do grona specjalności należą: Kosmetologia anti- aging, Modelowanie sylwetki z elementami suplementacji, Odnowa biologiczna i wellness oraz Wizaż i stylizacja z elementami charakteryzacji. Dzięki nim mogą poszerzyć wiedzę o wiadomości dotyczące między innymi: procedur biorewitalizacji skóry dojrzałej, poprawy proporcji ciała, wspomagania regeneracji organizmu czy technik makijażu.

 

Nabywane umiejętności

Wiemy już, że studenci Kosmetologii zdobywają szeroką wiedzę, na którą składają się liczne tematy i zagadnienia. Ale warto zaznaczyć, że rozwijają także jasno określone umiejętności. O jakie umiejętności chodzi? Między innymi w zakresie: planowania rodzaju zabiegu kosmetycznego, stosowania kosmetyku zgodnie z rozpoznaniem, przeprowadzania analizy kolorystycznej, poprawnego wykonywania konkretnych zabiegów, odczytywania receptury i ustalania zakresu funkcji jej składników, rozpoznawania chorobowych zmian skóry, posługiwania się odpowiednim sprzętem i aparaturą, uzdatniania i oczyszczania wody do celów kosmetycznych i laboratoryjnych, stosowania metod modelowania sylwetki, stosowania odpowiednich technik makijażu, jak również stosowania podstawowych technik fizjoterapeutycznych.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci Kosmetologii w Uniwersytecie WSB Merito w Opolu wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami oraz kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: technologii produkcji kosmetyków, substancji aktywnych w kosmetykach, wpływu wysiłku fizycznego na organizm człowieka, higieny czy dermatologii. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: gabinetach kosmetycznych i kosmetologicznych, ośrodkach odnowy biologicznej, uzdrowiskach, gabinetach medycyny estetycznej, gabinetach podologicznych, firmach zajmujących się produkcją i dystrybucją kosmetyków, ośrodkach SPA i wellness.

 

Opinie

Kosmetologia jako kierunek wyższego kształcenia cieszy się rosnącą popularnością. Wraz ze wzrostem zainteresowania nauką, przybywa miejsc, w których można zdobywać wykształcenie. Które z tych miejsc wybrać? Planując studia w Opolu warto zapoznać się z ofertą omawianej przez nas szkoły wyższej. Jakie ma Uniwersytet WSB Merito w Opolu opinie? Klaudia, studentka Kosmetologii mówi:

„To, co przekonało mnie do studiowania w Uniwersytecie WSB Merito to przede wszystkim ciekawy program oraz wybór specjalności. Ważna jest dla mnie także kadra wykładowców. Tutaj zajęcia prowadzą specjaliści z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Kosmetologię w Uniwersytecie WSB Merito w Opolu:

Absolwent Kosmetologii w Uniwersytecie WSB Merito w Opolu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • anatomii i fizjologii,
 • mikrobiologii,
 • stosowania kosmetyku zgodnie z rozpoznaniem,
 • odczytywania receptury i ustalania zakresu funkcji jej składników,
 • rozpoznawania chorobowych zmian skóry,
 • wykonywania podstawowych czynności laboratoryjnych,
 • wykonywania zabiegów,
 • metod modelowania sylwetki,
 • metod i technik makijażu.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po Kosmetologii:

Absolwent Kosmetologii w Uniwersytecie WSB Merito w Opolu znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • gabinetach kosmetycznych i kosmetologicznych,
 • ośrodkach odnowy biologicznej,
 • uzdrowiskach,
 • gabinetach medycyny estetycznej,
 • gabinetach podologicznych,
 • firmach zajmujących się produkcją i dystrybucją kosmetyków,
 • ośrodkach SPA i wellness.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet WSB Merito Opole

Komentarze (0)