25.07.2024
Turystyka i rekreacja jest jednym z najciekawszych kierunków. Jak inaczej określić studia, które pozwalają poznać kawałek świata, inne kultury i smaki? To propozycja kształcenia adresowana do osób ciekawych nowości, otwartych na różnorodność, a przy tym chcących oprzeć działalność zawodową na swojej pasji i nieustającej chęci odkrywania. Planując studia w Lublinie warto przyjrzeć się ofercie Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola, bowiem proponuje praktyczny profil kształcenia, czyli taki, w którym znaczenie ma nie tylko zdobywanie wiedzy, ale również umiejętności i kompetencji społecznych.
Studia na kierunku turystyka i rekreacja w ANSWP LUBLIN | |
---|---|
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Ważne terminy | Harmonogram rekrutacji > |
Kształcenie na kierunku Turystyka i rekreacja w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie umożliwia pozyskanie wiedzy interdyscyplinarnej, na którą składają się zagadnienia reprezentujące między innymi: geografię społeczno- ekonomiczną i gospodarkę przestrzenną, nauki o zarządzaniu i jakości, językoznawstwo czy nauki prawne. Studenci zaznajamiają się między innymi z: zasadami organizowania ruchu turystycznego, zasadami organizowania oraz realizowania i rozliczania imprez turystycznych, zasadami pilotażu i przewodnictwa turystycznego, trendami rozwoju współczesnej turystyki, zasadami organizacji i funkcjonowania przedsiębiorstw turystycznych.
Ponadto poznają podstawowe procesy technologiczne oraz operacje i procesy jednostkowe w gastronomii, kuchnie narodowe, systemy i metody zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności, tradycyjne i nowoczesne technologie przygotowania i serwowania potraw, jak również mechanizmy zarządzania zespołem w przedsiębiorstwach turystycznych.
Studenci Turystyki i rekreacji w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola poruszają się po licznych zagadnieniach, a treści zawarte w programie kształcenia reprezentują różne dziedziny, w tym między innymi nauki społeczne, nauki humanistyczne oraz nauki rolnicze. W bogatym harmonogramie odnaleźć można wiele przedmiotów, w tym między innymi takie jak:
Studenci pierwszego stopnia mogą wybrać jedną z trzech specjalności, dzięki którym mogą nie tylko rozwijać indywidualne zainteresowania, ale również przygotowywać się do wykonywania określonych obowiązków zawodowych. Specjalnościami są: Sztuka kulinarna i zarządzanie w branży HoReCa, Hotelarstwo i gastronomia, Organizacja i zarządzanie w turystyce i rekreacji. Pozwalają one poszerzyć wiedzę o wiadomości dotyczące między innymi: zarządzania placówką hotelarsko- gastronomiczną, norm jakości usług hotelarskich i gastronomicznych, organizacji i obsługi imprez turystycznych dla różnych grup odbiorców czy towaroznawstwa i przechowywania żywności.
Wspomnieliśmy już o tym, że kierunek Turystyka i rekreacja w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie to praktyczna propozycja kształcenia, która kładzie akcent nie tylko na pozyskanie szerokiej wiedzy, ale również jasno określonych umiejętności. O jakie umiejętności zatem chodzi? Między innymi w zakresie: analizowania procesów oraz zjawisk i podmiotów stanowiących podstawę organizacji i funkcjonowania systemu gospodarki turystycznej, organizowania różnych form turystyki i rekreacji, tworzenia produktów turystycznych dostosowanych do potencjału turystycznego obszaru i zróżnicowanych potrzeb odbiorców, projektowania działań marketingowych, projektowania elementów zagospodarowania turystycznego dla odpowiednich fragmentów przestrzeni geograficznej, wykorzystywania nowoczesnych i tradycyjnych technologii i technik wytwarzania potraw, analizowania dzieł sztuki i architektury.
Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po zakończeniu kształcenia? Absolwenci studiów na kierunku Turystyka i rekreacja w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami oraz kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: czynników ograniczających rozwój turystyki na świecie, procesów kulturotwórczych zachodzących w różnych kręgach cywilizacyjnych, skutków oddziaływania turystyki i rekreacji na środowisko czy psychologii turystyki. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: biurach podróży, hotelach i placówkach gastronomicznych, ośrodkach sportowych, ośrodkach wypoczynkowych i rekreacyjnych, parkach narodowych, wojewódzkich centrach informacji turystycznej, administracji rządowej i samorządowej, regionalnych organizacjach turystycznych.
Powiedzieliśmy o tym, że Turystyka i rekreacja jest jednym najciekawszych kierunków. Fakt ten przekłada się na to, że miejsc, w których można zdobywać wykształcenie w tym zakresie jest coraz więcej. Które z nich wybrać? Która uczelnia najlepiej przygotuje do wejścia na rynek pracy? Czy warto postawić na omawianą przez nas szkołę wyższą? Jakie ma Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie opinie? Ola, studentka Turystyki i rekreacji mówi:
„Studia w Akademii Wincentego Pola to najlepsza opcja dla osób ambitnych, pomysłowych, które wiedzą, co chcą robić w życiu. Mnóstwo ciekawych zajęć, fantastyczni wykładowcy, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży, specjalności odpowiadające potrzebom nie tylko samych studentów, ale i rynku. To najlepsze miejsce na studia.”
Absolwent kierunku Turystyka i rekreacja w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Turystyka i rekreacja w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie znajdzie zatrudnienie między innymi w:
STUDIA I STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
STUDIA II STOPNIA
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie