Zarządzanie GUV

Zarządzanie – Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Grupa Uczelni Vistula to 13 kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Zarządzanie, prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Studia na kierunku Zarządzanie realizowane są w Akademii Finansów i Biznesu Vistula i skierowane są do osób kreatywnych i przedsiębiorczych, które wiążą swoją przyszłość z pracą w biznesie. Celem kształcenia jest przekazanie dogłębnej wiedzy z wielu dziedzin, bez których egzystencja w biznesie byłaby niemożliwa. Zarządzanie w Akademii Finansów i Biznesu Vistula to umiejętne zrównoważenie umiejętności twardych i miękkich.

Studia na kierunku Zarządzanie w Akademii Finansów i Biznesu Vistula dzielą się na następujące specjalności: Marketing i sprzedaż, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Zarządzanie przedsiębiorstwem, Zarządzanie projektami w organizacji, Zarządzanie przedsiębiorstwem w środowisku międzynarodowym, Zarządzanie marketingiem w środowisku międzynarodowym, Zarządzanie zasobami ludzkimi w środowisku międzynarodowym, Zarządzanie projektem e-biznesowym w środowisku międzynarodowym. Każda realizowana specjalność zakłada przekazanie wiedzy z konkretnego obszaru, a także nakierowanie na konkretną ścieżkę kariery zawodowej.

Specjalność Marketing i sprzedaż to nauka opracowywania i wdrażania programów marketingowych, przygotowywania raportów z bieżących działań oraz nauka reguł współpracy z dostawcami usług marketingowych.

Specjalność Zarządzanie zasobami ludzkimi polega na nauce efektywnego pozyskiwania i rozwijania kapitału ludzkiego, między innymi poprzez wykorzystanie szerokiej wiedzy z obszaru rekrutacji, selekcji, czy motywacji.

Specjalność Zarządzanie przedsiębiorstwem zakłada przygotowanie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, własnego przedsiębiorstwa, bądź jakiegoś działu dowolnej organizacji. Studenci uczą się analiz strategicznych, czy też tworzenia i wdrażania polityki w dynamicznym i wielokulturowym otoczeniu biznesowym.

Specjalność Zarządzanie projektami w organizacji zakłada naukę samodzielnego kierowania projektami i kompleksowego zarządzania; od początkowej analizy, przez planowanie, po realizację.

Specjalność Zarządzanie przedsiębiorstwem w środowisku międzynarodowym to nauka prowadząca do założenia własnej firmy oraz poznania zasad zarządzania przedsiębiorstwem. Studenci uczą się opracowywania najlepszych strategii i planów biznesowych.

Specjalność Zarządzanie marketingiem w środowisku międzynarodowym to szeroki wachlarz wiedzy i umiejętności, stanowiący fundament zarządzania działem marketingu. Studenci uczą się opracowywania oraz wdrażania skutecznych strategii oraz planów marketingowych i sprzedażowych.

Specjalność Zarządzanie zasobami ludzkimi w środowisku międzynarodowym polega na uzyskaniu wiedzy w zakresie skutecznego pozyskiwania i utrzymywania w strukturach organizacji najlepszych pracowników.

Specjalność  Zarządzanie projektem e-biznesowym w środowisku międzynarodowym to poznanie kluczowych zagadnień z zakresu e-biznesu, sposobów jego prowadzenia i zarządzania nim, a także możliwości i ograniczeń oraz problemów i ryzyk.

Lista przedmiotów do zaliczenia na kierunku Zarządzanie nie jest najkrótsza, a widnieją na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: podstawy ekonomii, podstawy finansów i rachunkowości, zarządzanie zasobami ludzkimi, ekonomiczne środowisko biznesu, zarządzanie łańcuchem dostaw, polityka i strategia firmy, metody ilościowe w biznesie, metodologia badań biznesowych, wnioskowanie statystyczne, międzynarodowe prawo gospodarcze, innowacje i przedsiębiorczość w biznesie.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętność, absolwenci Zarządzania mogą wykorzystać jako specjaliści do spraw marketingu, specjaliści do spraw obsługi klienta, przedstawiciele handlowi, kierownicy działu, konsultanci do spraw rekrutacji, kierownicy e- projektu.

Podczas szukania odpowiedniej oferty edukacyjnej, kandydaci na uczelnie zadają wiele pytań by upewnić się w swoim wyborze. Jakie ma Akademia Finansów i Biznesu Vistula opinie? Wojtek, student II- stopnia Zarządzania mówi:

„Zarządzanie to połączenie różnych umiejętności i wiedzy z wielu obszarów. Studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula to poznanie najnowszych trendów, wychodzenia im naprzeciw, a także nauka przewidywania kolejnych. Tutaj nauczę się swobodnego poruszania się po świecie biznesu.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Zarządzanie w Akademii Finansów i Biznesu Vistula:

Absolwent posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • metod i technik zarządzania,
 • zarządzania zasobami ludzkimi,
 • zarządzania łańcuchem dostaw,
 • etycznego i zrównoważonego biznesu,
 • standardów sprawozdawczości finansowej,
 • zarządzania procesami w organizacji,
 • marketingu cyfrowego,
 • kształtowania wizerunku pracodawcy,
 • zarządzania projektem e-biznesowym.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Zarządzanie:

Absolwent kierunku Zarządzanie w Akademii Finansów i Biznesu Vistula znajdzie zatrudnienie jako:

 • specjalista do spraw marketingu,
 • specjalista do spraw obsługi klienta,
 • przedstawiciel handlowy,
 • project manager,
 • specjalista do spraw kadr i płac,
 • specjalista do spraw rekrutacji i projektów HR,
 • starszy specjalista do spraw pozyskiwania talentów,
 • key account menedżer ds. e-commerce,
 • kierownik e-projektu,
 • specjalista do spraw zarządzania zasobami ludzkimi.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Proces rekrutacji zakłada dowolność w wyborze zdawanych na maturze przedmiotów.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia zarządzanie wybrać

Studia na kierunku Zarządzanie - wszystko co musisz wiedzieć

Studia zarządzanie w Warszawie

Grupa Uczelni Vistula kierunki

Jakie są kierunki zarządzanie w Warszawie

Co zdawać na maturze

Komentarze (2)

Klara odpowiedz

Zamierzam właśnie wybrać się na kierunek zarządzanie, aczkolwiek mam pewne wątpliwości czy ten kierunek nie jest już zbyt popularny w naszym kraju ? Czy studiując zarządzanie na vistuli będą odbywać się jakieś ciekawe zajęcia praktyczne, w końcu sama teoria jest dość nudna :p

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online Akademia Finansów i Biznesu Vistula https://www.vistula.edu.pl/"