uniwersytet jana kochanowskiego studia

UJK -  Nasze atuty

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest największą uczelnią w regionie świętokrzyskim liczącym 1,3 miliona mieszkańców. Nasza uczelnia jest doceniania zarówno przez kandydatów na studia, jak i pracodawców. Od lat zajmuje wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach, m.in.:

  • 3. miejsce wśród najchętniej wybieranych przez kandydatów na studia uniwersytetów państwowych w Polsce wg Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2017 r.
  • najwyżej notowana świętokrzyska uczelnia w ogólnopolskim rankingu „Perspektyw” 2017 r.
  • 1. miejsce w rankingu „Perspektyw” 2017 w kategorii „Absolwenci na rynku pracy” (wysokość zarobków, wskaźnik zatrudnienia i preferencje pracodawców”) w województwie świętokrzyskim

Uniwersytet Jana Kochanowskiego jest nie tylko centrum edukacyjnym i naukowym, ale też aktywnie uczestniczy w życiu miasta i regionu.

Badamy kondycję fizyczną świętokrzyskich uczniów od pierwszych klas podstawówki. Nasi pracownicy wprowadzają dzieci w świat nauki dzięki spotkaniom Uniwersytetu Dziecięcego. Realizujemy projekty naukowe skierowane do laureatów konkursów przedmiotowych w świętokrzyskich szkołach, organizujemy zajęcia dla maturzystów i próbną maturę.

Noc Biologów, Święto Liczby Pi, Fizykalia, pokazy astronomiczne, Kieleckie Dni Biznesu, Off Fashion – to tylko niektóre z wydarzeń organizowanych lub współorganizowanych przez naszą uczelnię. Jesteśmy uniwersytetem otwartym. 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Komentarze (0)