Architektura

Architektura

Architektura

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Architektura – Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Wszechstronne wykształcenie, umiejętności wyrażane przy pomocy rysunku, możliwość pracy w dowolnym miejscu na świecie – tak przedstawiają się perspektywy po ukończeniu nauki w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. O jaki kierunek kształcenia chodzi? O Architekturę, realizowaną na studiach pierwszego stopnia.

Celem kształcenia kierunku Architektura w SAN jest przekazanie gruntownej wiedzy z zakresu projektowania architektonicznego obiektów budowlanych i projektowania urbanistycznego. Istotne jest nabycie umiejętności projektowania obiektów o różnych funkcjach, wsparte wiedzą o organizacji procesu projektowego, czy prawem budowlanym. Architektura w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie to wykształcenie specjalisty, potrafiącego tworzyć projekty spełniające wymagania estetyczne, użytkowe i techniczne.

Na liście przedmiotów do zaliczenia znajdują się, między innymi, takie zagadnienia jak: podstawy projektowania architektonicznego, projekt konstrukcji budowlanych, historia architektury współczesnej, budownictwo i materiałoznawstwo, prawo budowlane, prawo autorskie.

Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności, absolwenci Architektury w SAN mogą wykorzystać w pracowniach konserwatorskich, przedsiębiorstwach budowlanych, czy też wydziałach architektury, budownictwa, planowania przestrzennego i gospodarki komunalnej administracji samorządowej i rządowej.

Podczas szukania odpowiedniej oferty edukacyjnej, kandydaci na uczelnie zadają wiele pytań by upewnić się w swoim wyborze. Jakie ma Społeczna Akademia Nauk w Warszawie opinie? Konrad,  student Architektury mówi:

„Każdy kto wybiera Architekturę na przedmiot swojej drogi edukacyjnej i zawodowej musi mieć dużą wyobraźnię. Ja też mam i wierzę w to, że pewnego dnia moje nazwisko będzie kojarzone z czymś ciekawym, innowacyjnym, modnym. Żeby tak się stało, muszę najpierw zdobyć dobre wykształcenie. Dlatego wybrałem Społeczną Akademię Nauk w Warszawie.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Architekturę w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie:

Absolwent może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • projektowania domów jednorodzinnych i wielorodzinnych,
  • kierowania zespołami projektującymi oprawę imprez masowych, wystaw, ekspozycji w przestrzeniach otwartych i zamkniętych,
  • dokonywania aranżacji wnętrz,
  • prawa techniczno-budowlanego,
  • organizacji procesu projektowego i inwestycyjnego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Architektura:

Absolwent kierunku Architektura w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

  • przedsiębiorstwach budowlanych,
  • pracowniach konserwatorskich,
  • wydziałach architektury, budownictwa, planowania przestrzennego i gospodarki komunalnej administracji samorządowej i rządowej.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Komentarze (0)