Bydgoska Szkoła Wyższa

Bydgoska Szkoła Wyższa

Bydgoszcz to jedno z największych miast Polski i duży ośrodek akademicki, zatem zasługuje na jasny i wyraźny punkt na mapie kształcenia. Bydgoska Szkoła Wyższa to uczelnia o niedługiej historii, lecz znaczącej pozycji w edukacyjnym katalogu województwa kujawsko- pomorskiego. Jest niepubliczną szkołą wyższą, w której kształcenie prowadzone i rozwijane jest zgodnie z rosnącymi potrzebami wymagającego rynku pracy i gospodarki, zarówno polskiej jak i europejskiej. Najważniejszym założeniem Bydgoskiej Szkoły Wyższej jest kształcenie odpowiadające wymogom nowoczesności, co przekłada się nie tylko na zwiększanie szans absolwentów na interesujące kariery zawodowe, ale i na oferowanie pracodawcom wartościowych, wyspecjalizowanych pracowników.

 

STUDIA

Uczelnia prowadzi studia pierwszego i drugiego stopnia, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Ponadto, uczelnia realizuje studia podyplomowe, w ofercie których znajdują się nauki techniczne, nauki o zdrowiu, nauki społeczno- prawne i z obszaru marketingu. Najważniejszą cechą prowadzonych kierunków kształcenia jest ich strona praktyczna, dzięki którym studenci otrzymują nie tylko wiedzę, ale także kwalifikacje zawodowe, niezbędne do funkcjonowania we współczesnym świecie zawodowym.

 

WYKŁADOWCY

Kadrę naukową Bydgoskiej Szkoły Wyższej stanowią doświadczeni pedagodzy, mogący pochwalić się znacznym dorobkiem naukowym oraz niemniejszymi osiągnięciami zawodowymi. Odgrywają decydującą rolę w procesie podnoszenia poziomu kształcenia, a także pełnią rolę swoistego znaku jakości.

 

INFRASTRUKTURA

Gmach Bydgoskiej Szkoły Wyższej to nowoczesny budynek mieszczący się przy ulicy Unii Lubelskiej 4C. Dzięki lokalizacji, studenci otrzymują najwygodniejsze i najprostsze połączenie komunikacyjne, w postaci spaceru, gdyż uczelnia położona jest o sześć minut drogi od stacji Bydgoszcz Główna. Warto dodać, że po skończonych zajęciach, bądź trudach sesji egzaminacyjnej słuchacze Bydgoskiej Szkoły Wyższej mogą udać się na chwile wypoczynku i „naładować baterie” nad brzegiem rzeki, gdyż niemal pod oknami uczelni przepływa Brda, czyli lewy dopływ Wisły.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Bydgoska Szkoła Wyższa

Komentarze (0)