Dietetyka

Dietetyka

Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu - kierunki studiów

Dietetyka – Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu

Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu jest jedyną w Polsce uczelnią zawodową o profilu medycznym oraz jedyną uczelnią medyczną w tej części kraju. Z oferty dydaktycznej kandydaci mogą wybrać kierunek Dietetyka, prowadzony na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek posiada interdyscyplinarny charakter, a obejmuje on nauki biologiczne, fizyczne oraz chemiczne. Celem kształcenia jest przygotowanie do prowadzenia działań z zakresu profilaktyki i leczenia chorób żywieniowo-zależnych, zapobiegania niedożywieniu związanemu z chorobą i prowadzenia edukacji zdrowotnej promującej prawidłowe odżywianie. Dietetyka w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu to fundamentalna wiedza na temat zbiorowego i indywidualnego żywienia, produkcji potraw, czy kontrolowania jakości produktów żywnościowych.

Na liście przedmiotów do zaliczenia widnieją, między innymi, takie zagadnienia jak: biochemia żywności, fizjologia człowieka, genetyka, chemia ogólna i żywności, kliniczny zarys chorób, antropologia biologiczna i społeczna, biometria, organizacja pracy w placówkach żywienia, modyfikacja produktów spożywczych. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Dietetyki w PMWSZ mogą wykorzystać w publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia, domach opieki społecznej i zakładach żywienia zbiorowego, organizacjach konsumenckich, jednostkach zajmujących się edukacją z zakresu żywienia człowieka, instytucjach naukowo-badawczych.

Podjęcie ostatecznej decyzji w zakresie wyboru uczelni nierzadko jest bardzo trudnym momentem. Na jakiej podstawie wybrać uczelnię, na której spędzimy najbliższe lata? Którą uczelnię wybrać? Jakie ma Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu opinie? Julka, studentka Dietetyki mówi:

„Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa to idealne miejsce dla mnie. Uczymy się tutaj rzeczy istotnych, które każdy z nas jako specjalista będzie mógł w swojej pracy wykorzystać. Wiedza praktyczna to największa zaleta tej uczelni.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Dietetykę w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej:

Absolwent Dietetyki w PWMWSZ w Opolu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • mechanizmów reakcji chemicznych i biochemicznych,
 • zasad dziedziczenia i mechanizmów powstawania zaburzeń genetycznych,
 • prawa w ochronie zdrowia,
 • funkcjonowania i organizacji systemu opieki zdrowotnej,
 • planowania i wdrażania odpowiedniego postępowania żywieniowego w celu zapobiegania chorobom dieto zależnym,
 • określania wartości odżywczych i energetycznych,
 • komunikacji z pacjentem.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po Dietetyce:

Absolwent Dietetyki w PMWSZ w Opolu może znaleźć zatrudnienie w:

 • zakładach żywienia zbiorowego,
 • organizacjach konsumenckich,
 • jednostkach zajmujących się edukacją z zakresu żywienia człowieka,
 • instytucjach naukowo-badawczych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Dietetyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Opolu

PMWSZ kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Opolu

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)