Sport

Sport

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi - kierunki studiów

Sport – Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna w Łodzi oferuje nowoczesne podejście do tematu kształcenia zawarte w ponad dwudziestu kierunkach studiów. Jednym z nich jest Sport, prowadzony na studiach pierwszego stopnia.

Celem kształcenia jest zdobycie kwalifikacji trenera personalnego, nabycie umiejętności kształtowania zdolności motorycznych człowieka, czy też umiejętności z zakresu prawidłowego żywienia oraz suplementacji w sporcie. Studenci poznają zagadnienia z obszaru nauk medycznych, nauk o zdrowiu, nauk o kulturze fizycznej oraz nauk społecznych.

Jakie przedmioty realizowane są na kierunku Sport? W programie nauczania znajdują się następujące zagadnienia: historia kultury fizycznej, psychologia rozwojowa, anatomia funkcjonalna, fizjologia, edukacja zdrowotna, fizjologia wysiłku fizycznego, medycyna sportu, korekcja wad postawy, odnowa biologiczna. A co po studiach? Absolwenci kierunku Sport w AHE znajdą zatrudnienie w klubach fitness, klubach sportowych, ośrodkach sportu i rekreacji, klubach seniora, pensjonatach.

Rekrutacja na studia to okres, w którym kandydaci zadają wiele pytań i porównują oferty edukacyjne. Jakie ma Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna opinie? Damian, student kierunku Sport mówi:

„Kierunek Sport w AHE prowadzony jest pod patronatem Polskiego Związku Pracodawców Fitness, zatem mam pewność, że zdobywam solidne wykształcenie i umiejętności potrzebne do sprawnego funkcjonowania w branży.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Sport w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi:

Absolwent kierunku Sport w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • projektowania, realizacji i kontrolowania innowacyjnego treningu sportowego oraz treningu ukierunkowanego na podtrzymywanie i rozwijanie zdrowia,
 • kształtowania zdolności motorycznych człowieka,
 • edukacji zdrowotnej,
 • prawidłowego żywienia oraz suplementacji w sporcie,
 • uwarunkowań zdrowotnych współczesnego człowieka.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Sport:

Absolwent kierunku Sport w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi może znaleźć zatrudnienie w:

 • klubach fitness,
 • klubach i stowarzyszeniach sportowych,
 • ośrodkach sportu i rekreacji,
 • klubach seniora,
 • ośrodkach spa i wellness,
 • organach administracji publicznej szczebla lokalnego.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia sportowe wybrać

Studia na kierunku Sport - wszystko co musisz wiedzieć

Studia sportowe w Łodzi

AHE kierunki

Jakie są kierunki sportowe w Łodzi

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)