Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna – Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska to uczelnia oferująca kandydatom ponad trzydzieści kierunków kształcenia. Jednym z nich jest Inżynieria biomedyczna, prowadzona na studiach pierwszego stopnia.

Celem kształcenia jest nabycie szerokiej wiedzy, między innymi, z matematyki, statystyki i rachunku prawdopodobieństwa, które są niezbędne do rozwiązywania problemów z zakresu mechaniki i biomechaniki, a także z fizyki, w dziedzinach związanych z inżynierią biomedyczną, oraz z chemii nieorganicznej, organicznej i biochemii, potrzebnej do zrozumienia reakcji chemicznych wykorzystywanych w przemyśle, jak i zachodzących w organizmach żywych. Inżynieria biomedyczna na Politechnice Krakowskiej to także wiedza z obszaru elektroniki i elektrotechniki, w zakresie związanym z aparaturą medyczną, oraz systemami diagnostycznymi, a także wiedza z anatomii, fizjologii, ortopedii i protetyki w zakresie niezbędnym do projektowania, eksploatacji oraz konserwacji urządzeń biotechnicznych.

Lista przedmiotów do zaliczenia nie jest najkrótsza, a znajdują się na niej, między innymi, takie zagadnienia jak: mechanika ogólna, wytrzymałość materiałów, elektrotechnika, biochemia, biofizyka, metrologia biomedyczna, grafika komputerowa, biomechanika rehabilitacyjna, techniki obrazowania medycznego, aparatura medyczna. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Inżynierii biomedycznej mogą wykorzystać w placówkach służby zdrowia, zakładach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych, jednostkach obrotu handlowego i odbioru technicznego, firmach zaopatrujących w sprzęt medyczny, ośrodkach i instytutach naukowo-badawczych.

Podejmowanie decyzji związanych z kształceniem nierzadko sprawia problemy. Kandydaci na studia porównują oferty dydaktyczne, listę przedmiotów do zaliczenia, a nawet nazwiska wśród grona absolwentów. Jakie ma Politechnika Krakowska opinie? Mariusz, student Inżynierii biomedycznej mówi:

„Wybrałem studia na Politechnice Krakowskiej ze względu na bogatą ofertę dydaktyczną i specjalności, które odpowiadają moim przyszłym planom zawodowym. „

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Inżynierię biomedyczną na Politechnice Krakowskiej:

Absolwent Inżynierii biomedycznej na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • automatyki i robotyki,
 • działania urządzeń zabiegowych i diagnostycznych,
 • działania aparatury medycznej,
 • diagnostyki obrazowej,
 • planowania eksperymentu diagnostycznego,
 • przeprowadzania analizy statystycznej wyników badań.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Inżynieria biomedyczna:

Absolwent kierunku Inżynieria biomedyczna na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki może znaleźć zatrudnienie w:

 • placówkach służby zdrowia,
 • zakładach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych,
 • jednostkach obrotu handlowego i odbioru technicznego,
 • firmach zaopatrujących w sprzęt medyczny,
 • ośrodkach i instytutach naukowo-badawczych,
 • ośrodkach konsultingowych.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Inżynieria biomedyczna - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Krakowie

Politechnika Krakowska kierunki

Jakie są kierunki inżynieryjno- techniczne w Krakowie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej

Komentarze (0)