O uczelni

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni to pierwsza niepubliczna uczelnia na Pomorzu, charakteryzująca się innowacyjnym podejściem do tematu kształcenia wyższego.

Najważniejszym założeniem Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu jest przekazywanie wiedzy w nowoczesny sposób, dzięki któremu studenci nabywają umiejętności i kompetencji w oparciu o system modułowy, składający się z warsztatów, zajęć praktycznych, case studies, e- learning, czy wizyt studyjnych. Sposób kształcenia, prowadzony już od dwóch dekad, przynosi efekty w postaci wiedzy innowacyjnej, dostosowanej do potrzeb i wymagań współczesnego rynku pracy. Dla potwierdzenia działalności dydaktycznej, uczelni przyświecają słowa wybitnego rzymskiego poety Horacego –„Miej odwagę być mądrym”, które stanowią także o jakości kształcenia.

STUDIA

Uczelnia prowadzi studia pierwszego i drugiego stopnia, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Ponadto, realizuje studia podyplomowe o szerokim zakresie tematycznym, a także kształci poprzez inicjatywy, wśród których wyróżnić można Studencką Poradnię Prawną, która świadczy bezpłatne doradztwo w zakresie prawa cywilnego i administracyjnego. Najważniejszą cechą realizowanych kierunków jest ich strona praktyczna, o czym świadczą zajęcia prowadzone nie tylko w formie tradycyjnych wykładów, ale i ćwiczeń i warsztatów odbywających się, na przykład, w siedzibach instytucji współpracujących z uczelnią. Grono partnerów poszczególnych kierunków jest bardzo szerokie, co tylko potwierdza praktyczny system edukacji studentów.

WYKŁADOWCY

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni to Wydział Prawa i Administracji, oraz Zamiejscowy Wydział Zarządzania w Lęborku. Kadra dydaktyczna uczelni to środowisko doświadczonych praktyków, mogących poszczycić się szerokim uznaniem, licznymi publikacjami naukowymi, czy odznaczeniami za zasługi na rzecz rodzimej nauki.

INFRASTRUKTURA

Gmach Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni mieści się przy ulicy Kieleckiej 7, oddalonej o dwie minuty drogi od centrum miasta. Budynek uczelni bardzo łatwo odnaleźć na mapie miasta, a stwierdzenie, że studenci WSAiB są w lesie nie będzie niczym niegrzecznym. Dlaczego? Z okien siedziby uczelni rozpościera się wiosenny, leśny widok, pozytywnie nastrajający do nauki.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

Komentarze (0)