Inżynieria obliczeniowa

Inżynieria obliczeniowa

Inżynieria obliczeniowa UW

Inżynieria obliczeniowa – Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski to jedna z najbardziej znamienitych polskich szkół wyższych. W bogatej ofercie dydaktycznej, kandydaci odnajdą kierunek Inżynieria obliczeniowa, prowadzony na studiach drugiego stopnia.

Kierunek Inżynieria obliczeniowa na Uniwersytecie Warszawskim realizowany jest w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego. Celem kształcenia jest pozyskanie wiedzy na temat zastosowania obliczeń naukowych, w tym obliczeń wykorzystujących systemy wielkoskalowe, do rozwiązywania zaawansowanych problemów naukowych i technicznych. Studenci uzyskują podstawową wiedzę z zakresu systemów wielkoskalowych, ich architektury, a także zarządzania nimi i wykorzystania w wybranych dziedzinach. Ponadto, zapoznają się z metodami przetwarzania, analizy i wizualizacji wielkich danych w tym metodami uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Inżynieria obliczeniowa na Uniwersytecie Warszawskim to także metody i paradygmaty programowania systemów wielkoskalowych ze szczególnym uwzględnieniem programowania równoległego i rozproszonego, w tym systemów gridowych oraz przetwarzania w chmurze.

Studia na kierunku Inżynieria obliczeniowa na Uniwersytecie Warszawskim nie posiadają specjalności, a w programie nauczania znajdują się następujące przedmioty: metody analityczne modelowania, współczesne systemy obliczeniowe, bazodanowe i sieciowe, obliczenia naukowe w naukach przyrodniczych, obliczenia naukowe w naukach społecznych, wizualizacja danych i analiza wizualna, modelowanie matematyczne w biologii i medycynie, zagadnienia analityczne i badawcze w lotnictwie i komunikacji, modelowanie numeryczne w mechanice płynów. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Inżynierii obliczeniowej na Uniwersytecie Warszawskim będą mogli wykorzystać jako programiści, administratorzy systemów informatycznych, pracownicy firm współpracujących ze specjalistami z różnych gałęzi gospodarki.

Wybór studiów, składający się z podjęcia decyzji odnośnie kształcenia na konkretnym kierunku i konkretnej uczelni, nierzadko sprawia kandydatom problemy. Która uczelnia zapewni dobre wykształcenie? Która szkoła wyższa spełni edukacyjne oczekiwania? Takie i tym podobne pytania stawiane są niemal bez przerwy. Jakie ma Uniwersytet Warszawski opinie? Kamil, student Inżynierii obliczeniowej mówi:

„Uniwersytet Warszawski to dogodne miejsce do rozwijania zainteresowań w rejonie nauk ścisłych. Każdy nauczy się tutaj czegoś nowego.”

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Inżynierię obliczeniową na Uniwersytecie Warszawskim:

Absolwent kierunku Inżynieria obliczeniowa na Uniwersytecie Warszawskim posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • programowania równoległego,
  • metod analitycznych modelowania,
  • realizacji instalacji systemu komputerowego lub sieci komputerowej wraz z instalacją i administracją poprawnie dobranych urządzeń oraz konfiguracją odpowiedniego oprogramowania,
  • modelowania komputerowego.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Inżynieria obliczeniowa:

Absolwent kierunku Inżynieria obliczeniowa na Uniwersytecie Warszawskim znajdzie zatrudnienie jako:

  • programista,
  • administrator systemów informatycznych,
  • analityk i projektant zaawansowanych algorytmów numerycznych wykorzystywanych do modelowania zjawisk fizycznych,
  • projektant sparametryzowanych modeli numerycznych,
  • konsultant.

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Kwalifikacja kandydatów na kierunek Inżynieria obliczeniowa na Uniwersytecie Warszawskim odbywa się na podstawie przygotowanego listu motywacyjnego, oraz analizy osiągnięć kandydata udokumentowanych dyplomami ukończenia studiów inżynierskich lub magisterskich i suplementami.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Inżynieria obliczeniowa - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie w Warszawie

UW kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)