Japonistyka UW

Japonistyka – Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski to uczelnia, której historia sięga 1816 roku. Na długiej liście oferowanych kierunków kształcenia, pod literą „J” kandydaci odnajdą Japonistykę, prowadzoną na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Japonistyka na Uniwersytecie Warszawskim realizowany jest na Wydziale Orientalistycznym. Głównym celem kształcenia jest pozyskanie wiedzy o literaturze i piśmiennictwie Japonii, historii Japonii, filozofii, religii, sztuce, oraz o zagadnieniach społeczno-kulturowych Japonii w zakresie środowiska naturalnego, sytuacji etnicznej, demograficznej i politycznej.

Studia na kierunku Japonistyka na Uniwersytecie Warszawskim nie posiadają specjalności, a w programie nauczania odnajdziemy takie przedmioty jak: antropologia kulturowa, historia filozofii, wstęp do badań historycznych, historia Japonii, zagadnienia społeczno- kulturowe Japonii, literatura i kultura Japonii, język japoński, gramatyka języka japońskiego, pismo japońskie, klasyczny język japoński. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim będą mogli wykorzystać w mediach, muzeach, wydawnictwach, urzędach administracji państwowej, rządowej i samorządowej w zakresie spraw zagranicznych, edukacji międzykulturowej.

Studia to temat, którzy bardzo często wywołuje zagubienie. Który kierunek będzie najlepszy? Która uczelnia będzie odpowiadać wymaganiom? Takich pytań jest bardzo, bardzo wiele. Jeśli ostatecznie, zdecydowaliście się na kierunek Japonistyka, warto zadać pytanie: Jakie ma Uniwersytet Warszawski opinie? Paweł, student Japonistyki mówi:

„Studia na Uniwersytecie Warszawskim można porównać to ciekawej wycieczki. Studiując Japonistykę, poprzez interesujące zajęcia, masz okazje przenieść się do kraju kwitnącej wiśni i bardzo dużo się o nim dowiedzieć. To pierwszy i jakże ważny krok do prawdziwej podróży.”

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Japonistykę na Uniwersytecie Warszawskim:

Absolwent kierunku Japonistyka na Uniwersytecie Warszawskim posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • literatury i piśmiennictwa Japonii,
 • filozofii i religii Japonii,
 • sztuki i estetyki Japonii,
 • historii Japonii,
 • złożonej natury języka japońskiego, jego miejsca i znaczenia w kontekście kultury i historii Japonii,
 • różnorodności językowej i jej wpływu na sytuację kulturową i polityczną świata,
 • analizy i interpretacji różnych wytworów kultury,
 • zasad przekładu z języka japońskiego na język polski.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Japonistyka:

Absolwent kierunku Japonistyka na Uniwersytecie Warszawskim znajdzie zatrudnienie w:

 • muzeach,
 • mediach,
 • wydawnictwach,
 • urzędach administracji państwowej, rządowej i samorządowej.

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

W gronie przedmiotów, które brane są pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek Japonistyka na Uniwersytecie Warszawskim znajdują się: język polski, matematyka, język obcy nowożytny.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Studia na kierunku Japonistyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia filologiczne w Warszawie

UW kierunki

Jakie są kierunki filologiczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Orientalistycznym UW

Komentarze (0)