Studia filologiczno- kulturoznawcze

Studia filologiczno- kulturoznawcze

Studia filologiczno- kulturoznawcze UW

Studia filologiczno- kulturoznawcze – Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski proponuje kandydatom na studia bazę ciekawych kierunków. Jednym z nich są Studia filologiczno- kulturoznawcze, prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Studia filologiczno- kulturoznawcze na Uniwersytecie Warszawskim realizowany jest na Wydziale Neofilologii. Celem kształcenia jest pozyskanie szerokiej wiedzy z następujących dziedzin: kulturoznawstwo, literaturoznawstwo, historia, geografia, historia sztuki.

Studia na kierunku Studia filologiczno- kulturoznawcze na Uniwersytecie Warszawskim dzielą się na następujące specjalności: Literatura i kultura Wielkiej Brytanii, Literatura i kultura Stanów Zjednoczonych, Literatura i kultura Francji, Literatura i kultura Hiszpanii, Literatura i kultura państw niemieckojęzycznych, Literatura i kultura Portugalii, Literatura i kultura Włoch. Program nauczania składa się, między innymi, z takich przedmiotów jak: wstęp do językoznawstwa, historia, literatura, gramatyka opisowa języka, praktyczna nauka języka, technologie informacyjne, fonetyka, historia języka, filozofia kultury. A co po studiach? Absolwenci Studiów filologiczno- kulturoznawczych na Uniwersytecie Warszawskim znajdą zatrudnienie w roli tłumacza, a także w wydawnictwach czy redakcjach i w innych miejscach wymagających dobrej znajomości języków i kultur.

Studia to temat, którzy bardzo często wywołuje zagubienie. Który kierunek będzie najlepszy? Która uczelnia będzie odpowiadać wymaganiom? Takich pytań jest bardzo, bardzo wiele. Jeśli ostatecznie wybraliśmy kierunek studiów, warto zadać pytanie: Jakie ma Uniwersytet Warszawski opinie? Weronika, studentka Studiów filologiczno- kulturoznawczych mówi:

„Polecam każdemu studia na Uniwersytecie Warszawskim. Ta uczelnia, jak żadna inna, oferuje bardzo szeroki wachlarz kierunków i specjalności.”

Wiedza, którą zdobędziesz studiując kierunek Studia filologiczno- kulturoznawcze na Uniwersytecie Warszawskim:

Absolwent kierunku Studia filologiczno- kulturoznawcze na Uniwersytecie Warszawskim posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • interpretacji zjawisk kultury,
  • literatury danego kraju,
  • interpretacji związków istniejących między wieloma obszarami kultury.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Studia filologiczno- kulturoznawcze:

Absolwent kierunku Studia filologiczno- kulturoznawcze na Uniwersytecie Warszawskim znajdzie zatrudnienie:

  • jako tłumacz,
  • w wydawnictwach,
  • w redakcjach,
  • w miejscach wymagających dobrej znajomości języków i kultur.

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Najważniejszymi przedmiotami w procesie rekrutacyjnym na kierunek Studia filologiczno- kulturoznawcze na Uniwersytecie Warszawskim są: język polski, matematyka, język angielski, oraz do wyboru: język francuski, język niemiecki, język hiszpański.

*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Studia na kierunku Studia filologiczno- kulturoznawcze - wszystko co musisz wiedzieć

Studia filologiczne w Warszawie

UW kierunki

Jakie są kierunki filologiczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Neofilologii UW

*Wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj.Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski

Komentarze (0)