Turkologia

Turkologia

Turkologia – Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski to najdłużej działająca szkoła wyższa w stolicy. Szeroki wachlarz kierunków zapewnia kształcenie z zakresu wielu dziedzin i zagadnień, a jednym z nich jest Turkologia, prowadzona na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Celem kształcenia jest pozyskanie wiedzy z zakresu kultury i języków tureckich. Program studiów obejmuje naukę współczesnego języka tureckiego, języka osmańskiego oraz historię Turcji i Turków, ich wierzeń, sztuki i literatury, a także współczesne problemy ekonomiczne i polityczne.

W programie nauczania znajdują się takie przedmioty jak: antropologia kulturowa, historia filozofii, historia Turcji, zagadnienia społeczno- kulturowe, literatura i kultura Turcji, wiedza o islamie, sztuka islamu, język turecki, gramatyka języka tureckiego, lektura tekstów tureckich, wiedza o języku tureckim. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Turkologii na Uniwersytecie Warszawskim będą mogli wykorzystać w urzędach administracji państwowej, rządowej i samorządowej w zakresie spraw zagranicznych, problemów uchodźczych, edukacji międzykulturowej, a także muzeach, wydawnictwach, mediach.

Po zdaniu matury, rzesza młodych ludzi zastanawia się, w którym kierunku poprowadzić dalszą edukację? Którą uczelnię wybrać? Jeśli planujemy studiować w Warszawie, warto zapytać: Jakie ma Uniwersytet Warszawski opinie? Robert, student Turkologii mówi:

„Studia na Uniwersytecie Warszawskim to aktywny okres. Trzeba się uczyć, ale jest to przyjemna nauka, której efekty każdy z nas niedługo zobaczy.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Turkologię na Uniwersytecie Warszawskim:

Absolwent kierunku Turkologia na Uniwersytecie Warszawskim może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • literatury i piśmiennictwa Turcji,
  • sztuce i estetyce Turcji,
  • filozofii i religii Turcji,
  • analizowania najważniejszych zjawisk i prądów w sztuce,
  • interpretowania tekstów literackich.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Turkologia:

Absolwent kierunku Turkologia na Uniwersytecie Warszawskim może znaleźć zatrudnienie w:

  • muzeach,
  • mediach,
  • wydawnictwach,
  • urzędach administracji państwowej, rządowej i samorządowej w zakresie spraw zagranicznych, problemów uchodźczych, edukacji międzykulturowej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze:

Najważniejszymi przedmiotami w procesie rekrutacyjnym na kierunek Turkologia na Uniwersytecie Warszawskim są: język polski, matematyka, język obcy.

*Wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj.Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Studia na kierunku Turkologia - wszystko co musisz wiedzieć

Studia filologiczne w Warszawie

UW kierunki

Jakie są kierunki filologiczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Orientalistycznym UW

Komentarze (0)