Informatyka przemysłowa

Informatyka przemysłowa

Informatyka przemysłowa

Artykuł archiwalny

Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Wrocławska

Informatyka przemysłowa – Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska to przykład prężnie rozwijającej się szkoły wyższej. W szerokiej gamie kierunków kształcenia, kandydaci odnajdą także te, realizowane na wydziałach zamiejscowych. Przykładem jest Informatyka przemysłowa, prowadzona na studiach pierwszego stopnia.
Głównym założeniem nauki jest wykształcenie specjalistów w obszarze projektowania, eksploatacji, konserwacji i obsługi przemysłowych systemów informatycznych. Studenci uczą się rozwiązywać problemy inżynierskie w zakresie projektowania, realizacji i eksploatacji analogowych i cyfrowych układów, urządzeń oraz systemów informatyki i automatyki przemysłowej, a także kierować zespołami.
W programie nauczania znajdziemy następujące przedmioty: fizyka, etyka inżynierska, analiza matematyczna, matematyka dyskretna, algebra liniowa, podstawy programowania, grafika inżynierska, systemy operacyjne, miernictwo, logika układów cyfrowych, programowanie obiektowe, podstawy automatyki i robotyki, podstawy przetwarzania sygnałów, architektura komputerów, arytmetyka komputerów, bazy danych, technologie sieciowe, analogowe i cyfrowe systemy pomiarowe. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Informatyki przemysłowej na Politechnice Wrocławskiej będą mogli wykorzystać w firmach produkujących sprzęt informatyczny i automatyki przemysłowej, czy u operatorów sieci teleinformatycznych.
Dla niektórych kandydatów okres rekrutacji to czas wielu pytań i wątpliwości. Która uczelnia będzie najlepsza? Który kierunek sprosta naszym edukacyjnym oczekiwaniom? Te wszystkie pytania można połączyć w jedno: Jakie ma Politechnika Wrocławska opinie? Adam, student Informatyki przemysłowej mówi:
„Wybrałem studia na Politechnice Wrocławskiej dlatego, że to jedna z najlepszych uczelni w Polsce, na dodatek dająca możliwość studiowania w rodzinnym mieście, czyli w moim przypadku w Jeleniej Górze. Politechnika Wrocławska to świetny wybór.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Informatykę przemysłową na Politechnice Wrocławskiej:

Absolwent kierunku Informatyka przemysłowa na Politechnice Wrocławskiej może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • rozwiązywania problemów inżynierskich w zakresie projektowania, realizacji i eksploatacji analogowych i cyfrowych układów, urządzeń oraz systemów informatyki i automatyki przemysłowej,
  • projektowania, realizowania oprogramowania i eksploatowania przemysłowych systemów informatycznych. 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Informatyka przemysłowa:

Absolwent kierunku Informatyka przemysłowa na Politechnice Wrocławskiej może znaleźć zatrudnienie jako:
  • informatyk,
  • inżynier ruchu,
  • specjalista do spraw utrzymania i zarządzania sieciami informatycznymi,
  • programista systemów produkcyjnych,
  • specjalista w zakresie inteligentnych systemów przemysłowych. 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Wrocławska

Komentarze (0)