Informatyka przemysłowa

Informatyka przemysłowa

Informatyka przemysłowa studia Politechnika Wrocławska

Informatyka przemysłowa – Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska to przykład prężnie rozwijającej się szkoły wyższej. W szerokiej gamie kierunków kształcenia, kandydaci odnajdą także te, realizowane na wydziałach zamiejscowych. Przykładem jest Informatyka przemysłowa, prowadzona na studiach pierwszego stopnia.
Kierunek Informatyka przemysłowa na Politechnice Wrocławskiej realizowany jest na Wydziale Techniczno- Informatycznym w Jeleniej Górze. Głównym założeniem nauki jest wykształcenie specjalistów w obszarze projektowania, eksploatacji, konserwacji i obsługi przemysłowych systemów informatycznych. Studenci uczą się rozwiązywać problemy inżynierskie w zakresie projektowania, realizacji i eksploatacji analogowych i cyfrowych układów, urządzeń oraz systemów informatyki i automatyki przemysłowej, a także kierować zespołami.
Studia na kierunku Informatyka przemysłowa na Politechnice Wrocławskiej posiadają jedną specjalność: Inteligentne systemy przemysłowe. W programie nauczania znajdziemy następujące przedmioty: fizyka, etyka inżynierska, analiza matematyczna, matematyka dyskretna, algebra liniowa, podstawy programowania, grafika inżynierska, systemy operacyjne, miernictwo, logika układów cyfrowych, programowanie obiektowe, podstawy automatyki i robotyki, podstawy przetwarzania sygnałów, architektura komputerów, arytmetyka komputerów, bazy danych, technologie sieciowe, analogowe i cyfrowe systemy pomiarowe. Zdobytą wiedzę i rozwinięte umiejętności absolwenci Informatyki przemysłowej na Politechnice Wrocławskiej będą mogli wykorzystać w firmach produkujących sprzęt informatyczny i automatyki przemysłowej, czy u operatorów sieci teleinformatycznych.
Dla niektórych kandydatów okres rekrutacji to czas wielu pytań i wątpliwości. Która uczelnia będzie najlepsza? Który kierunek sprosta naszym edukacyjnym oczekiwaniom? Te wszystkie pytania można połączyć w jedno: Jakie ma Politechnika Wrocławska opinie? Adam, student Informatyki przemysłowej mówi:
„Wybrałem studia na Politechnice Wrocławskiej dlatego, że to jedna z najlepszych uczelni w Polsce, na dodatek dająca możliwość studiowania w rodzinnym mieście, czyli w moim przypadku w Jeleniej Górze. Politechnika Wrocławska to świetny wybór.”

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Informatykę przemysłową na Politechnice Wrocławskiej:

Absolwent kierunku Informatyka przemysłowa na Politechnice Wrocławskiej posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • rozwiązywania problemów inżynierskich w zakresie projektowania, realizacji i eksploatacji analogowych i cyfrowych układów, urządzeń oraz systemów informatyki i automatyki przemysłowej,
  • projektowania, realizowania oprogramowania i eksploatowania przemysłowych systemów informatycznych. 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka przemysłowa:

Absolwent kierunku Informatyka przemysłowa na Politechnice Wrocławskiej znajdzie zatrudnienie jako:
  • informatyk,
  • inżynier ruchu,
  • specjalista do spraw utrzymania i zarządzania sieciami informatycznymi,
  • programista systemów produkcyjnych,
  • specjalista w zakresie inteligentnych systemów przemysłowych. 

Jakie przedmioty zdawać na maturze*:

Przedmiotami, które brane są pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek Informatyka przemysłowa na Politechnice Wrocławskiej są: matematyka, fizyka, język obcy.
*wymagania rekrutacyjne czasem się zmieniają, dokładne informacje znajdziesz tutaj

 

 


 

Komentarze (0)