Politechnika Krakowska – czas wolny od zajęć

Politechnika Krakowska – czas wolny od zajęć

Wszyscy wiedzą, że studiowanie nie oznacza ciągłej nauki, przesiadywania w bibliotece, zaliczania egzaminów i jeszcze raz nauki, gdyby przypadkiem było jej zbyt mało. Studiowanie to także czas, w którym rozwijamy nasze pasje, zawieramy ciekawe znajomości, uczymy się nie tylko z wykładów i książek, ale także od kolegów studentów. Studiowanie to szeroki proces i jak on będzie wyglądał, zależy od nas samych.

Nawet najbardziej zapracowani i zaczytani w książkach studenci muszą kiedyś odetchnąć, odpocząć, oderwać się od natłoku zajęć, by naładować baterie do dalszych, edukacyjnych wyzwań. Czyli co, idziemy na zajęcia, po ich zakończeniu spotykamy się z kolegami, a potem idziemy spać? To wersja uproszczona do przesadnego minimum. Zatem, co może robić student w wolnym czasie? Pomysły ma Politechnika Krakowska.

Politechnika Krakowska jest uczelnią, która zachęca studentów do rozwijania zainteresowań i dbania o zachowanie harmonii między nauką a ciekawym odpoczynkiem. Jako, że bezczynne siedzenie na kanapie męczy najbardziej, studenci otrzymują ofertę, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Radio „Nowinki” – to założona w 1958 roku studencka rozgłośnia radiowa, czyli prowadzona przez studentów i dla studentów. A skoro audycje tworzy politechniczna brać, nie trzeba być wyłącznie słuchaczem, można aktywnie w tym radiu działać i rozwijać dziennikarskie pasje.

Chór „Cantata” – Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej powstał w 1990 roku i zrzesza przede wszystkim studentów i absolwentów PK. „Cantata” ma na swoim koncie liczne sukcesy, w tym nagrane dwie płyty. Chór reprezentuje uczelnię podczas oficjalnych uroczystości oraz intensywnie uczestniczy w muzycznym życiu Krakowa.

MOKS, czyli Międzynarodowy Ośrodek Kultury Studentów Politechniki Krakowskiej. To miejsce, w którym spotykają się różne kultury, tradycje, języki i smaki. Celem MOKSu jest integracja środowiska akademickiego, poprzez organizowanie imprez, wydarzeń, debat, wycieczek. Ponadto, w ramach MOKSu działa klub filmowy.

Krakowska Orkiestra Staromiejska - to zespół założony w 1988 roku, który do swojego składu zaprasza wszystkich, którym muzyka w duszy gra. Warto podkreślić, że Krakowska Orkiestra Staromiejska prowadzi aktywną działalność koncertową na terenie całej Polski oraz Europy, a także jest zdobywcą wielu nagród na prestiżowych festiwalach.

Jak widać, sposobów spędzania wolnego czasu studentom Politechniki Krakowskiej nie brakuje, a nawet jeśli ktoś chciałby połączyć różne formy, na przykład kabaret z muzyką metalową i dyskusjami o sztuce, to wystarczy wybrać się do klubu „Kwadrat”, czyli Studenckiego Centrum Kultury Politechniki Krakowskiej.

Studia nie muszą być, a nawet nie mogą być nudne. Wszyscy studenci chórem oznajmią, że to najbarwniejszy czas młodego człowieka, zatem warto wykorzystać go jak najlepiej. Do kwadratu. Właśnie tak się to robi na Politechnice Krakowskiej.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Komentarze (0)