collegium da vinci studia poznań

O uczelni – Collegium Da Vinci w Poznaniu

Collegium Da Vinci w Poznaniu to przykład uczelni wychodzącej naprzeciw potrzebom i trendom współczesnego świata, jak również uczelni, która najmocniejszy akcent stawia na rozwijanie umiejętności praktycznych. Jedna z najstarszych niepublicznych szkół wyższych na terenie Wielkopolski wyznaje prostą, aczkolwiek niezwykle istotną zasadę – zaprasza do siebie ludzi ciekawych świata, a ci którzy z tego zaproszenia skorzystają dołączą do grona ludzi pełnych pasji i chęci poszukiwań.

Collegium Da Vinci w Poznaniu to uczelnia, która oferuje kształcenie w nowoczesnych dyscyplinach, tym samym kreując nowe trendy i oddalając się od poszarzałej formy edukacji. Oprócz realizowanych kierunków, uczelnia prowadzi szkolenia, badania rynkowe, jak również biuro projektów europejskich. Ponadto, od 2017 roku działa Centrum Sportu CDV otwarte dla wszystkich zainteresowanych, również tych, którzy nie są studentami uczelni. Co warto jeszcze podkreślić, na mapie miasta wyróżnia się Zespół Szkół Da Vinciego, czyli szkoła podstawowa, gimnazjum akademickie oraz liceum akademickie.

 

STUDIA

Collegium Da Vinci w Poznaniu prowadzi kształcenie na studiach pierwszego i drugiego stopnia, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Ponadto, prowadzi studia podyplomowe w zakresie dziedzin związanych z biznesem i kulturą audiowizualną. W ramach prowadzonych zajęć studenci rozwijają praktyczne umiejętności, jak również nabywają kompetencji, które ułatwiają pracę w zmiennym środowisku. Zapewniając codzienny, a co najważniejsze bezpośredni kontakt z przedsiębiorcami – praktykami twórcy programów kształcenia wierzą, że poznańska uczelnia jest pierwszym, najważniejszym krokiem w karierze. Istotnym elementem projektu dydaktycznego jest możliwość zdobycia doświadczeń w środowisku międzynarodowym i wielokulturowym. CDV realizuje projekty współpracy i wymiany akademickiej z uczelniami w państwach Unii Europejskiej.

 

WYKŁADOWCY

Nauka w Collegium Da Vinci w Poznaniu oparta jest na fundamentach nowoczesnego myślenia o kształceniu, nad którym czuwa doświadczone i uznane grono praktyków, wytyczające nowe ścieżki w rodzimej edukacji. Najważniejszym celem jaki im przyświeca jest wydobycie ze studentów pełnię ich potencjału, jak również nauczenie dostosowywania się do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.

 

INFRASTRUKTURA

Siedziba Collegium Da Vinci w Poznaniu mieści się przy ulicy gen. Tadeusza Kutrzeby 10. Budynek uczelni potwierdza jej wszystkie aspekty nowoczesności, gdyż charakteryzuje się wysokiej jakości wyposażeniem sal oraz wieloma rozwiązaniami ułatwiającymi naukę i pracę. Z okien budynku można dostrzec wiele terenów zielonych, co mocno wpływa na pozytywną atmosferę, a bliskość stacji kolejowej Poznań- Garbary ułatwia zainteresowanym kształcenie dojazd na zajęcia.

 

Collegium Da Vinci kierunki>

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Collegium Da Vinci w Poznaniu

Komentarze (0)