Data Science

Data Science

Data Science

28.01.2022

Data Science – Collegium Da Vinci w Poznaniu 2022

Studia na kierunku data science w Collegium Da Vinci w Poznaniu to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku data science w CDV POZNAŃ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku data science znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • komunikacja interpersonalna w zarządzaniu
 • algebra liniowa
 • podstawy Python w analizie ekonomicznej
 • technologie informacyjne
 • techniki IT w ochronie danych przedsiębiorstwa
 • wstęp do Big Data w ekonomii
 • bazy danych

 

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że żyjemy w epoce informacyjnej. Dosłownie wszędzie możemy znaleźć komputery, służące zarówno do pracy, jak i rozrywki i każdy z nich generuje jakieś dane. Co istotne, urządzeń generujących dane jest coraz więcej; smartfony, aparaty cyfrowe…kto wie, jak wiele podobnych urządzeń będzie za kilka, bądź kilkanaście lat. Taki stan rzeczy niemal wymusił powstanie nowej dyscypliny, a zarazem nowego kierunku kształcenia – Data Science. Dziedzina ta staje się coraz ważniejsza, dlatego coraz częściej jest określana dziedziną przyszłości, a umiejętności z nią związane należą do grona najbardziej pożądanych w sektorze IT. W jaki sposób zdobyć te umiejętności? Wybrać naukę na kierunku Data Science, w Collegium Da Vinci w Poznaniu, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane umiejętności

Kierunek Data Science w Collegium Da Vinci w Poznaniu skierowany jest do osób pragnących pozyskać wiedzę i umiejętności, będące połączeniem ekonomii i informatyki. W toku nauki studenci nabywają kompetencji związanych z programowaniem oraz obsługą i konfiguracją informatycznych systemów wspierających proces zarządzania danymi. Data Science w Collegium Da Vinci w Poznaniu to także nacisk kładziony na zdobycie kompetencji społecznych, niezbędnych we współczesnym świecie, jak i na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy, zwłaszcza w sektorze gospodarki cyfrowej, gdzie łączenie kompetencji twardych i miękkich jest dla pracodawcy wyznacznikiem wysokiej jakości umiejętności, a dla pracownika jednym z najważniejszych aspektów, które prowadzą do sukcesu zawodowego.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jak widać po realizowanych przedmiotach, zawody związane z omawianym przez nas kierunkiem kształcenia należą do złożonych. Specjalista analizujący dane musi łączyć kompetencje wielu różnych, pozornie odrębnych specjalności. Do czego może zaprowadzić taka umiejętność? Absolwenci kierunku Data Science w Collegium Da Vinci w Poznaniu znajdą zatrudnienie jako analitycy big data, statystycy biznesowi, specjaliści do spraw analizy danych, specjaliści do spraw big data, konsultanci do spraw analizy danych. Ilość zawodów nie jest najmniejsza, a jest to spowodowane, między innymi tym, że coraz więcej firm uświadamia sobie, że w każdego rodzaju działalności zbieranie, analizowanie i przetwarzanie danych niesie ze sobą potencjalnie sporą wartość.

Kierunki studiów w Poznaniu tworzą razem bardzo duży obszar dydaktyczny, a Data Science zaczyna zajmować w nim coraz ważniejsze miejsce. Ofert edukacyjnych w stolicy województwa wielkopolskiego jest bardzo wiele, zatem w jaki sposób wybrać najlepszą? Jak dowiedzieć się, która szkoła wyższa najlepiej spełni nasze oczekiwania? To proste. Wystarczy zapytać: jakie ma Collegium Da Vinci w Poznaniu opinie? Krzysiek, student Data Science mówi: „Tylko nowoczesna uczelnia będzie mogła kształcić w zakresie nowoczesnych dyscyplin. A najbardziej nowoczesną z nowoczesnych uczelni jest zdecydowanie Collegium Da Vinci w Poznaniu. Dlatego tutaj studiuję i polecam to miejsce każdemu, kto chciałby uczyć się inaczej, tak jak przystało na XXI wiek.”

 

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

Kierunki studiów w Poznaniu

Studia w Poznaniu

 

 

DATA SCIENCE - ważne informacje

Data Science studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując kierunek Data Science w Collegium Da Vinci w Poznaniu:

Absolwent kierunku Data Science w Collegium Da Vinci może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • nowoczesnych technologii IT wykorzystywanych w biznesie,
 • analizy big data,
 • pracy z danymi przy wykorzystaniu specjalistycznych rozwiązań informatycznych,
 • prowadzenia badań jakościowych i ilościowych,
 • prezentowania swoich badań i rezultatów.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Data Science:

Absolwent kierunku Data Science w Collegium Da Vinci w Poznaniu może znaleźć zatrudnienie jako:

 • - analityk big data,
 • - statystyk biznesowi,
 • - specjalista do spraw analizy danych,
 • - specjalista do spraw big data,
 • - konsultant do spraw analizy danych

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Collegium Da Vinci w Poznaniu

Komentarze (0)