E- marketing i e- commerce – Collegium Humanum / Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie 2020/2021

Studia na specjalności e-marketing i e-commerce w Collegium Humanum w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie  stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Niektórzy, z przymrużeniem oka, mawiają, że w dzisiejszych czasach wszystko można znaleźć, załatwić i osiągnąć w Internecie. Jest w tym sporo racji, ponieważ bardzo trudno znaleźć osobę, która nie korzysta z Internetu, bądź nigdy nie miała z nim żadnej, nawet najmniejszej styczności. Co ważne, ranga marketingu internetowego wzrasta od kilku lat i staje się jedną z najważniejszych form promocji, reklamy, czy handlu. Szeroko pojęty biznes w sieci to chleb powszedni, ale z racji bardzo dużej konkurencji działanie w tej przestrzeni nie należy do najprostszych. Aby zostać specjalistą należy wybrać specjalność E- marketing i e- commerce, którą oferuje Collegium Humanum w Warszawie.

Specjalność e- marketing i e- commerce w Collegium Humanum w Warszawie zawarta jest w kierunku Zarządzanie, który można studiować na pierwszym i drugim stopniu. Przygotowuje ona do praktycznego wykorzystania Internetu w działalności marketingowej poprzez poznanie zasad rynku internetowego oraz skutecznej realizacji projektów E-commerce firmy w środowisku wirtualnym w różnych obszarach biznesu. Studenci poznają strategie marketingowe i strategie promocji, badają zachowania konsumentów w Internecie, poznają prawo funkcjonujące w e- biznesie, zaznajamiają się z kampaniami reklamowymi w Internecie.

Działalność w Internecie to dzisiaj podstawa i obowiązek. Mówiąc dosadniej, bez obecności w sieci praktycznie nie istniejemy, a wraz z nim nasz biznes. A w jaki sposób mogą istnieć na rynku absolwenci omawianej przez nas specjalności? Osoby, które ukończą e- marketing i e- commerce w Collegium Humanum w Warszawie znajdą zatrudnienie w portalach internetowych, agencjach reklamowych, firmach public relations, agencjach marketingowych, bankach, instytucjach finansowych. Mogą pełnić rolę menedżerów e- commerce, specjalistów do spraw marketingu internetowego, czy też menedżerów projektów w obszarze on-line.

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że kierunki kształcenia związane ze współczesną formą marketingu cieszą się sporą popularnością i widnieją w niejednej ofercie dydaktycznej. Na tej podstawie rodzą się problemy wśród kandydatów na studia, gdyż nie wiedzą, którą uczelnię wybrać.J

Jakie ma Collegium Humanum w Warszawie opinie?

Krzysiek, student specjalności e- marketing i e- commerce mówi:

„Collegium Humanum w Warszawie to nowoczesna uczelnia, która proponuje pozyskanie umiejętności niezbędnych do funkcjonowania na rynku XXI wieku. Polecam.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując E- marketing i e- commerce:

Absolwent specjalności E- marketing i e- commerce w Collegium Humanum w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zarządzania w e- biznesie,
 • analizy i badań w Internecie,
 • narzędzi i strategii marketingu internetowego,
 • kształtowania i planowania polityki cenowej,
 • prawa w e- biznesie,
 • zarządzania projektem e- commerce.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po specjalności E- marketing i e- commerce:

Absolwent specjalności E- marketing i e- commerce w Collegium Humanum w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

 • portalach internetowych,
 • agencjach reklamowych,
 • firmach public relations,
 • agencjach marketingowych,
 • bankach,
 • instytucjach finansowych.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Komentarze (0)