dolnośląska szkoła wyższa

O uczelni – Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu

Wrocław, jak przystało na ważny ośrodek akademicki, posiada wyraziste punkty na swojej edukacyjnej mapie, które wyróżniają się na tle pozostałych. Takim punktem jest Dolnośląska Szkoła Wyższa, czyli uczelnia wychodząca naprzeciw wymaganiom, jakie stawia przed młodymi ludźmi współczesny świat. Jedna z najważniejszych uczelni Dolnego Śląska powstała w drugiej połowie lat 90 XX wieku, ale została założona nie tylko po to, aby kształcić, lecz także wyznaczać nowe ścieżki w rodzimej edukacji.

Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu to uczelnia, która oferuje kształcenie w najczęściej poszukiwanych dyscyplinach, takich jak Pedagogika, czy Psychologia, jak również proponuje naukę w innowacyjnych dyscyplinach, na kierunkach unikatowych, dostępnych tylko w jej ofercie dydaktycznej. Od lat, wrocławska uczelnia uchodzi za jeden z najważniejszych ośrodków naukowych tej części Europy, w ramach którego, oprócz realizowania misji kształcenia, funkcjonują także: galeria sztuki, teatr akademicki, Dolnośląski Uniwersytet Trzeciego Wieku, czy centrum konferencyjne.

 

STUDIA

Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu prowadzi kształcenie na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich i doktoranckich, zgodnie z międzynarodowymi standardami, a także we współpracy z cenionymi partnerami. Ponadto, prowadzi studia podyplomowe w obszarze dyscyplin związanych z edukacją, logopedią, czy zarządzaniem. Zajęcia naukowo- dydaktyczne realizowane są w oparciu o autorskie i wielokrotnie nagradzane programy kształcenia, w które merytoryczny wkład wnoszą uznani praktycy wielu dyscyplin. Wśród atutów uczelni wymienić można sposób prowadzenia zajęć, które mają charakter warsztatów i konserwatoriów, co prowadzi do rozwijania praktycznych umiejętności, badanie aktualnych trendów na rynkach, jak również możliwość podjęcia zagranicznych studiów oraz staży.

 

WYKŁADOWCY

Nauka w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu oparta jest na fundamentach nowoczesnego myślenia o kształceniu, nad którym czuwa doświadczone i uznane grono praktyków, wytyczające nowe ścieżki w rodzimej edukacji. Najważniejszym celem jaki im przyświeca jest wydobycie ze studentów pełni ich potencjału, jak również rozwinięcie w nich samodzielnego myślenia i z solidnym bagażem wiedzy poprowadzenie ku współczesnemu rynkowi pracy.

 

INFRASTRUKTURA

Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu posiada kilka budynków, które położone są w obrębie ulicy Strzegomskiej. Poszczególne wydziały, biblioteka, czy centrum rekrutacyjne tworzy znaną mieszkańcom miasta siatkę. Co najważniejsze, dojazd na zajęcia jest bardziej niż prosty. Do uczelni dojeżdżają liczne autobusy, a w pobliżu uczelni znajduje się dworzec kolejowy. Warto podkreślić, że studenci Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu mają do dyspozycji jedną z największych w Polsce akademickich bibliotek, własną księgarnię, wydawnictwo naukowe, studio telewizyjne, pracownie multimedialne, informatyczne, projektowe i fotograficzne oraz nowoczesne laboratorium dźwięku ze studiem nagraniowym.

 

Dolnośląska Szkoła Wyższa kierunki>

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Dolnośląska Szkoła Wyższa

Komentarze (0)