Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

pjatk studia warszawa

O uczelni – Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie powstała w 1994 roku na mocy porozumień rządów Polski  i Japonii. Jako jedna z najlepszych prywatnych uczelni w Polsce od lat kształci specjalistów w obszarze informatyki, zarządzania, kulturoznawstwa, architektury wnętrz, sztuki oraz projektowania graficznego.

PJATK zajmuje czołowe pozycje w prestiżowych rankingach i wyróżniana jest zarówno przez studentów, wykładowców, jak i media. Uczelnia posiada także wydział zamiejscowy w Gdańsku (studia na Wydziale Informatyki i na Wydziale Sztuki Nowych Mediów) oraz centrum badawczo-rozwojowe w Bytomiu. 

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie oferuje specjalistyczne kierunki kształcenia z naciskiem na nowe technologie, sztukę nowych mediów i kulturę Japonii. Niezależnie od realizowanych programów kształcenia i specjalności, studenci mają możliwość poznawać japońską kulturę, język i obyczaje, co może stanowić nie tylko wzór do naśladowania, lecz także inspirację do nauki i dalszych działań na drodze zawodowej.

Oprócz kształcenia studentów warszawska PJATK prowadzi bezpłatne wykłady pokazowe, przygotowywane specjalnie dla zorganizowanych grup uczniów szkół średnich. Ponadto, proponuje słuchaczom studia podyplomowe, kursy internetowe, studia MBA dla branży IT oraz prowadzi Szkołę Animacji 3D, której głównym założeniem jest praktyczne kształcenie z zakresu animacji 3D i efektów specjalnych. 

 

STUDIA

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie ma w swojej ofercie edukacyjnej studia pierwszego i drugiego stopnia, w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym  oraz studia przez internet. Studenci PJATK kształcą się w zakresie informatyki, zarządzania informacją, kultury Japonii, sztuki nowych mediów oraz architektury wnętrz.

Uczelnia oferuje także studia podyplomowe oraz kursy internetowe. Dzięki umowom PJATK z firmami ArchiCad, Autodesk, Microsoft, SAP, SAS, Vmware, studenci mogą w trakcie studiów bezpłatnie korzystać z najnowocześniejszego oprogramowania.  

Studenci PJATK mają możliwość uczestnictwa w wymianie akademickiej z prestiżowymi japońskimi uczelniami oraz w wymianie z programu Erasmus+. Mają także dostęp do wielu dodatkowych aktywności, jak AZS, chór „Con Passione”, drużyna e-sportowa czy liczne koła naukowe. Uczelnia pielęgnuje wiedzę o kulturze japońskiej, regularnie organizując m.in. warsztaty japońskiego rękodzieła, będące okazją do nauczenia się tradycyjnych japońskich metod tworzenia zabawek, rozmaitych ozdób i wyrobów użytkowych. 

 

WYKŁADOWCY

Do kadry dydaktycznej Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych należą specjaliści z Polski i zagranicy, wybitne i znaczące postaci świata nauki i sztuki. Zajęcia prowadzą doświadczeni praktycy, którzy chętnie dzielą się wiedzą ze studentami. Studia w PJATK prowadzone są w języku polskim oraz angielskim (informatyka, grafika, zarządzanie informacją).

 

INFRASTRUKTURA

Siedziba Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie mieści się przy ulicy Koszykowej 86. Studenci i wykładowcy mają do dyspozycji m.in. nowoczesny budynek z salami wykładowymi, laboratoria i specjalistyczne pracownie informatyczne, graficzne i projektowe, bibliotekę i bufet.

Do PJATK należy również Akademickie Centrum Szkoleniowe oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące. Z racji profilu uczelni, cały kampus objęty jest bezprzewodową siecią Wi-Fi, umożliwiającą korzystanie z Internetu na urządzeniach mobilnych.

Dodatkowo uczelnia jest członkiem konfederacji Eduroam, dzięki czemu studenci mogą korzystać z bezprzewodowego Internetu na wielu uczelniach na świecie.

 

PJATK w Warszawie kierunki studiów >

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Komentarze (0)