O uczelni Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii

O uczelni – Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu powstała w 2005 roku, choć jej historia jest znacznie dłuższa, gdyż sięga połowy lat dziewięćdziesiątych kiedy to założono Centrum Edukacji Zawodowej „ Promocja” organizujące kursy zawodowe o profilu medycznym i humanistycznym. Poznańska uczelnia jest pierwszą niepubliczną szkołą wyższą kształcącą fizjoterapeutów w tym mieście, lecz zakres jej nauczania poszerza się, dając młodym ludziom możliwość rozwijania umiejętności także w innych dyscyplinach.

Na baczną uwagę zasługuje założycielka, a następnie patronka uczelni- prof. Kazimiera Milanowska, posiadająca ogromne zasługi dla rozwoju rehabilitacji medycznej w naszym kraju. Pod jej okiem powstała szkoła wyższa wyróżniająca się na tle innych placówek o charakterze medycznym, z jasną misją, którą jest tworzenie przyjaznego dla studenta miejsca, w którym będzie mógł realizować swoje talenty i pasje oraz przygotować się do udanego startu zawodowego, dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz nowoczesnej bazie dydaktycznej.

 

STUDIA

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu prowadzi kształcenie na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Ponadto, prowadzi studia podyplomowe, a także liczne kursy i szkolenia, związane przede wszystkim z fizjoterapią, refleksologią, czy kosmetologią. Oferta dydaktyczna skierowana jest do osób chcących studiować w stolicy Wielkopolski, ale także w Szczecinie, gdyż w tym mieście uczelnia prowadzi wydział zamiejscowy. Dodatkowo, WSEiT prowadzi wydawnictwo, zajmujące się między innymi publikacją prac naukowych i dydaktycznych, materiałów konferencyjnych i innych na potrzeby uczelni, a także realizacją prac wydawniczych zleconych przez osoby trzecie. Co warto podkreślić, wszystkie kierunki kształcenia widniejące w ofercie uczelni to dyscypliny skierowane na pomoc drugiemu człowiekowi.

 

WYKŁADOWCY

Mówiąc o wykładowcach Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu należy wspomnieć, że należą oni do grona doświadczonych praktyków i ekspertów w swoich dziedzinach.

 

INFRASTRUKTURA

Siedziba Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu mieści się przy ulicy Grabowej 22. Jednym z elementów strategii uczelni jest modernizacja bazy dydaktycznej i rozwój informatyzacji uczelni, poprawiając tym samym komfort edukacji, a także jej efektywność.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu

Komentarze (0)