Prawo

Prawo

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi - kierunki studiów

Prawo – Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi 2020/2021

Studia na kierunku prawo w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym lub onlineSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Prawo należy do najtrudniejszych i najbardziej wymagających kierunków studiów, lecz ich charakter nie stanowi przeszkody by zarazem należeć do grona najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez młodych ludzi. Niesłabnące powodzenie sprawia, że miejsc, w których można zgłębiać tę dyscyplinę przybywa na akademickiej mapie. Przykładem jest Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, w której zainteresowani już niedługo będą mogli studiować ten właśnie kierunek, na dodatek również w trybie online.

Kierunek Prawo w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi zakłada wszechstronne przygotowanie do wykonywania zawodu prawnika. Istotą nauki jest umiejętność posługiwania się ogólną wiedzą z zakresu dogmatycznych dyscyplin prawa oraz teorii i filozofii prawa, a także specjalistyczną wiedzą z obszaru nauk społecznych i ekonomicznych. Studenci poznają mechanizmy tworzenia i sposoby dokonywania wykładni przepisów prawnych, uczą się posługiwać językiem specjalistycznym z zakresu prawa, jak również kształtują umiejętność rozumienia tekstów prawnych, posługiwania się regułami logicznego rozumowania, czy interpretowania przepisów. Prawo w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi umożliwia podjęcie aplikacji: sędziowskiej, adwokackiej, prokuratorskiej, radcowskiej, notarialnej czy referendarskiej.

Kierunek Prawo w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi to, prowadzony w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, proces pozyskiwania specjalistycznej wiedzy i rozwijanie kwalifikacji w wąskich obszarach prawa. Zajęcia prowadzone są zarówno przez nauczycieli akademickich, jak i praktyków, będących specjalistami w swoich dziedzinach. A co po studiach? Absolwenci przygotowani są do podjęcia aplikacji, pełnienia funkcji we wszystkich instytucjach lub organizacjach publicznych i niepublicznych, jak również pracy w sektorze bankowym, ubezpieczeniowym i obsługi podmiotów gospodarczych.

 

Jakie opinie ma WSBiNOZ w Łodzi

Studia w Łodzi to obszerne zagadnienie, wprawiające niektórych w poczucie zagubienia. Jak wybrać ten idealny kierunek i najlepszą uczelnię, skoro propozycji kształcenia jest tak wiele? Kierunek Prawo w WSBiNoZ to nowoczesna droga kształcenia, nastawiona na praktykę i jeśli chcemy nią podążać, warto przekonać się jakie ma Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi opinie?

Krzysiek, student WSBiNoZ mówi:

„Uważam, że kształcenie powinno być dopasowane do wymagań, jakie stawia przed nam współczesność. Właśnie tak to wygląda w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Tutaj otrzymujemy wiedzę praktyczną, podnosimy kwalifikacje, żeby bez problemu odnaleźć się na wymagającym rynku pracy.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Prawo w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi:

Absolwent kierunku Prawo w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • - logiki prawniczej,
 • - teorii i filozofii prawa,
 • - prawa gospodarczego,
 • - prawa cywilnego i karnego,
 • - prawa pracy,
 • - interpretacji przepisów,
 • - posługiwania się przepisami prawa w zakresie medycyny.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Prawo:

Absolwent kierunku Prawo w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi może znaleźć zatrudnienie w:

 • - administracji publicznej,
 • - organizacjach pozarządowych,
 • - przedsiębiorstwach,
 • - kancelariach.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Komentarze (0)