koźmiński laboratorium

Laboratorium Bloomberga w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie to jeden z bardziej prestiżowych prywatnych ośrodków akademickich w Polsce. Uczelnia nieustannie rozwija swoje standardy kształcenia, tak by studenci mieli jak najlepszy dostęp do nowoczesnych rozwiązań dydaktycznych. Zbliżający się nowy rok akademicki przyniesie studentom finansów i rachunkowości w ALK także innowacyjną formę kształcenia, ponieważ studenci tego kierunku będą mogli korzystać z laboratorium Bloomberga.

Brytyjski dziennik „Financial Times” podaje, że studia na kierunku finanse i rachunkowość w Akademii Leona Koźmińskiego można zaliczyć do międzynarodowego grona renomowanych kierunków o profilu ekonomicznym. Naczelnym celem tej uczelni jest kształcenie najlepszych specjalistów. By było to jednak możliwe, potrzebne jest wdrożenie coraz bardziej nowoczesnych rozwiązań. Dlatego też wraz z początkiem roku akademickiego 2019/2020 na ALK studenci finansów i rachunkowości dostali możliwość korzystania z laboratorium Bloomberga. Warto podkreślić, że niespełna 1000 uczelni na całym świecie ma dostęp do serwisu Bloomberga, a jest to jedno z najważniejszych narzędzi, które pozwala odnaleźć się finansistom we współczesnym i wyjątkowo dynamicznym świecie gospodarczym.

Korzystanie z terminalu Bloomberga stanowi doskonałe narzędzie pracy każdego specjalisty do spraw finansów i rachunkowości, ponieważ pozwala na odbieranie informacji z rynków finansowych w czasie rzeczywistym oraz zapewnia dostęp do danych z przeszłości. Wersja dedykowana dla studentów posiada także dostęp do platform edukacyjnych, dzięki którym prestiżowe uczelnie mogą kształcić najlepszych finansistów.

Serwis Bloomberga został założony przez byłego burmistrza Nowego Jorku, Michaela Bloomberga, który uchodzi za jednego z najbogatszych biznesmenów na świecie. Jego platforma wykazuje obroty 10 mld rocznie i dostarcza informacje wszystkim najważniejszym rynkom finansowym na świecie. Studenci na kierunku finanse i rachunkowość na Akademii Leona Koźmińskiego dostaną zatem unikatową szansę doskonałego obycia z najlepszymi narzędziami na współczesnym rynku gospodarczym.

 

dowiedz się więcej

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Komentarze (0)