#pumszczecin #uczymypomagać

#pumszczecin #uczymypomagać

Dlaczego PUM

Jesteśmy uczelnią wyższą z ponad siedemdziesięcioletnią historią i doświadczeniem, aktualnie kształcącą 4,5 tysiąca studentów, w tym 700 obcokrajowców. Zajęcia na studiach magisterskich, I i II stopnia, doktoranckich i podyplomowych prowadzone są przez 700 pracowników naukowodydaktycznych i 213 profesorów.

Zajęcia praktyczne odbywają się w szpitalach klinicznych – w SPSK 1 przy ul. Unii Lubelskiej wraz ze szpitalem w Policach, w SPSK 2 na Pomorzanach, a także w innych szczecińskich szpitalach oraz w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej. Przygotowania do egzaminów i egzaminy prowadzimy w Centrum Egzaminów Testowych. Społeczność PUM tworzą także aktywnie działające organizacje studenckie: Parlament Studentów, Parlament Doktorantów, Studenckie Towarzystwo Naukowe, Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA - Poland Oddział Szczecin, Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii Oddział Szczecin, Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych oraz Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Szczecin.

Studenci PUM-u są również sportowcami, którzy indywidualne pasje i zespołowe wyzwania rozwijają w wielu dyscyplinach, reprezentując uczelnię w lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach. Zapraszamy do pięknego Szczecina, pełnego wszechobecnej i przyjaznej środowisku naturalnemu zieleni. Miasta, w którym żyje i uczy się ponad 55 tysięcy studentów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Komentarze (0)