O Uczelni

O Uczelni

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego jest największą uczelnią niepubliczną w Małopolsce. Misją uczelni jest kształcenie i kształtowanie młodych umysłów w oparciu o idee zawarte w największym dziele Andrzeja Frycza Modrzewskiego - „O poprawie Rzeczypospolitej”. Budowanie społeczeństwa opartego na wiedzy, w którym absolwenci „Frycza” znajdą swoje miejsce, nie tylko na rynku pracy ale również w sferze odpowiedzialnych działań na rzecz drugiego człowieka i środowiska, to najważniejszy cel uczelni.

 

STUDIA

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego kształci na studiach pierwszego i drugiego stopnia, jednolitych studiach magisterskich oraz studiach podyplomowych.

Uczelnia prowadzi seminaria doktorskie w trzech dyscyplinach: prawo, nauki o polityce oraz nauki o bezpieczeństwie.

„Frycz” to pierwsza niepubliczna uczelnia w Polsce, która uzyskała uprawnienia do prowadzenia studiów na kierunku lekarskim. Przecieranie ścieżek i zdobywanie niezdobytego to też jeden ze znaków rozpoznawczych Krakowskiej Akademii. W 2019 roku jako pierwsza uczelnia niepubliczna w Polsce otrzymała pozwolenie na prowadzenie studiów na kierunku aktorskim. Tym samym jest piątą uczelnią Polsce kształcącą aktorów.

Kształcimy od A do Z mówią wykładowcy Krakowskiej Akademii i nie ma w tym odrobiny przesady: Administracja, Aktorstwo, Architektura, Bezpieczeństwo narodowe, Bezpieczeństwo wewnętrzne, Dietetyka, Dziennikarstwo i komunikacje społeczna, Film and TV Production Management, Filologia angielska, Finanse i rachunkowość, Fizjoterapia, Informatyka i Ekonometria, International Bussines, International Relations and cultural Diplomacy, International Tourism, Kierunek Lekarski, Kosmetologia, Kryminologia i resocjalizacja, Management, Medicine, Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej, Pedagogika, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Pielęgniarstwo, Prawo, Psychologia, Ratownictwo medyczne, Stosunki międzynarodowe, Turystyka i rekreacja, Zarządzanie!

 

WYKŁADOWCY

Studiując w Krakowskiej Akademii spotkasz wykładowców, którzy nie tylko są uznanymi w świecie akademickim naukowcami. Ogromna część z nich to praktycy łączący badania naukowe z czynnym wykonywaniem zawodu. Swoje doświadczenie zdobyte w pracy zawodowej umiejętnie łączą z wiedzą teoretyczną i w oparciu o ten model uczą. Są świadomi, że teoria bez praktyki znaczy niewiele, ale i praktyka musi mieć podbudowę teoretyczną. Na wielu kierunkach studiów zajęcia odbywają się w formie master classes i tutoringu. Spotykając na początku studiowania swojego mistrza student ma możliwość ciągłego rozwijania swoich talentów. Indywidualne podejście sprawdza się szczególnie na takich kierunkach jak np. Architektura. Potwierdzają to nagrody regularnie zdobywane w konkursach przez studentów tego kierunku.

Taka forma kształcenia jest oczywiście dostępna nie tylko dla kierunków artystycznych. Korzystają z niej chętnie również prawnicy.

 

INFRASTRUKTURA

Studio telewizyjne na kampusie? Tak, uczelnia ma własne studio i prowadzi w nim zajęcia dla studentów dziennikarstwa, organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej czy aktorstwa. Studio TV to tylko początek (przecież nie wszyscy studiują dziennikarstwo). Na studentów czekają multimedialne aule i sale wykładowe, świetnie wyposażona biblioteka i czytelnia, strzelnica i zaplecze sportowe, kafejki i stołówka Kwadrans Akademicki, w której można zjeść pyszne śniadania i lunche, księgarnia a nawet przychodnia lekarska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Komentarze (0)